KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PZM: Odpowiedzialna za przygotowanie toru była duńska firma wskazana przez FIM

Przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego tłumaczą, że za przygotowanie toru odpowiedzialna była duńska firma Ole Olsena. Wskazała ją Międzynarodowa Federacja Motocyklowa.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Zamiast wielkich emocji, kibice obejrzeli parodię żużla i zdegustowani opuścili Stadion Narodowy w Warszawie. Przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego podczas konferencji prasowej podkreślali, że zarówno PZM jak i operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012+ stworzyły idealne warunki do tego, by te zawody się odbyły na najwyższym poziomie. - Za przygotowanie toru odpowiedzialna była duńska firma wskazana przez Międzynarodową Federację Motocyklową - wyjaśniał Michał Sikora, wiceprezes PZM.


Polskich organizatorów bronił również Tomasz Gollob, który pokreślił, że krytycznie można jedynie oceniać przygotowania ze strony firmy, która odpowiadała za wybudowanie tymczasowego toru. - Wina na pewno nie leży po stronie polskiej - zaznaczył mistrz świata z 2010 roku.

Przypomnijmy, że odpowiedzialność za przygotowanie toru na Stadionie Narodowym spoczywała na firmie Speed Sport Ole Olsena z Danii.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (301)
 • NaZawSzE PoloNiA Zgłoś komentarz
  Zlodzieje oddajcie pieniadze!!!!!!!
  • zawodnik...13 Zgłoś komentarz
   BOJKOT SGP!!! to jedyny sposób żeby zrozumieli że kibiców trzeba szanować!!
   • blaster Zgłoś komentarz
    Teraz najbardziej interesujące jest ile PZM zażąda odszkodowania od Olsena za straty wizerunkowie.
    • speedFAN-Ldn Zgłoś komentarz
     Turniej odbyl sie w Polsce organizowany pod szyldem PZM gdzie Olsen byl tylko i az wynajetym pod-wykonawca, od ktorego wymagac i sprawdzac powinien organizator a w zamian dostal wolna reke !
     Czytaj całość
     Brak ptofesjonalizmu speedway'a w naszym kraju to problem nie od dzis, tak samo jak glupota i naiwnosc naszych wladz.
     • Janulino Zgłoś komentarz
      Kibice muszą złożyć do sądu pozew zbiorowy o zwrot poniesionych kosztów! Pozew przeciwko PZMłot!
      • kwiotek1 Zgłoś komentarz
       Po jakimś czasie się dowiemy, że Olsen za tę fuchę skasował pieniądze z góry i teraz można mu nadmuchać. W całym cywilizowanym świecie każda robota ma swojego inwestora, który
       Czytaj całość
       pilnuje jakości wykonania. Z naszej strony to był chyba PZM więc jego reprezentanci powinni ponieść wszystkie konsekwencje przewidziane w Kodeksie Pracy, a w szczególności bym zastosował Art. 122. Jeżeli pracownik umyślnie wyrządził szkodę, jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości. W moim rozumieniu to nie dotyczy tylko stadionu, ale również kibiców którzy ponieśli koszty związane nie tylko z nabyciem biletu
       • Fugiel-z- Rzeszowa Zgłoś komentarz
        Zawody w pływaniu powinno się rozgrywać na wymiarowym krytym basenie. Zawody piłkarskie winno się odbywać na murawie piłkarskiej. Skoki narciarskie należy przeprowadzać na skoczniach
        Czytaj całość
        narciarskich a zawody żużlowe na torach żużlowych.Zachciało się wam zarobić, sprowadzając 60 tysięcy kibiców w jednym miejscu, żeby nachapać się kasy to teraz macie krętacze.Najlepiej zwalić wszystko na Duńczyków a PZM i GKSŻ niczemu nie winni? Tomasz Gollob za pośrednictwem swojego Tatusia zasymulował koniec kariery by później powiedzieć, że to jego ostatnie Grand Prix ale w Warszawie co za hipokryzja.Dobrze, że kibice wcześniej opuścili stadion i Pan Tomasz sam sobie bił brawo z pewnością jest z siebie sam zadowolony, pożegnanie godne jego postawy i tyle w tym temacie ode Mnie.
        • alaska Zgłoś komentarz
         Ciekawe, czy w umowie PZMot z BSI i Speed Sport Olsena jest przewidziana kara za niewłaściwe przygotowanie SGP? I czy oficjele z PZMot, którzy zamiast przypilnować przygotowania, kręcili
         Czytaj całość
         się wokół VIPów, wzięli już premie? Bo kasa z biletów już chyba rozdzielona?
         • kazim Zgłoś komentarz
          Widzów którzy niekiedy przejechali przez pół Polski żeby obejrzeć zawody żużlowe na Stadionie Narodowym mało obchodzi czyja to wina , stracili czas i pieniądze i co otrzymali za to ?
          Czytaj całość
          Możliwość oglądania nieudolności organizatorów i braku profesjonalizmu służb przygotowujących tor. Do tego jeszcze dochodzi kompletny brak informacji dla kibiców w trakcie zawodów . To że BSI od ładnych kilku lat pokazuje że jest nie do ruszenia wraz z współpracującym z nią Panem Ole to wszyscy interesujący się żużlem dobrze wiedzą . To że PZMot nie chce czy nie potrafi stanąć po stronie swoich zawodników startujących w GP tak jak choćby w sprawie nieprzelotowych tłumików to także wszyscy wiedzą . Przypuszczam że Pan Witkowski tak samo jak w poprzednich sprawach teraz też nic nie zrobi . I niema co się dziwić że na wszystkich stadionach jest wygwizdywany gdyż sobie na to ciężko zapracował. Skutecznie udało się organizatorom zniechęcić kibiców którzy wczoraj po raz pierwszy zakupili bilety na imprezę żużlową i przypuszczam że następnym razem nie dadzą się nabrać. A i ci co na GP chodzą od wielu lat też pomalutku zaczynają mieć dość tego towarzystwa wzajemnej adoracji wśród BSI , PZMot i Ole . Wielkie brawa dla organizatorów za nieudolność , niekompetencję i kompletny brak profesjonalizmu i chyba najwyższy czas zacząć wyciągać wnioski z bardzo dobrej współpracy z BSI. Piękny stadion pełen kibiców , piękne zakończenie żużlowej kariery w GP polskiej legendy i piękna katastrofa , brawo Panowie. I jedno pytanie na koniec . Czy ktoś z władz PZMot będzie miał odwagę przeprosić za to co się wczoraj wydarzyło kibiców ?
          • mały czarny Zgłoś komentarz
           Jakie będą wyciągnięte konsekwencje ? To chcą kibice wiedzieć
           • yes Zgłoś komentarz
            "Polskich organizatorów bronił również Tomasz Gollob, który pokreślił, że krytycznie można jedynie oceniać przygotowania ze strony firmy..." - Gollob nie powinien być arbitrem w tych
            Czytaj całość
            sprawach. Może narobić wrogów w środowisku sportowym i poza sportowym oraz namieszać w żużlu.
            • Obrzydliwy Zgłoś komentarz
             Zdecydowanie wina leży tylko i wyłącznie po stronie jełopów z Danii którzy "wypromowali" speedway na narodowym. Polska jest mekką żużla na świecie a w naszym kraju zawody organizuje
             Czytaj całość
             BSi wraz z Ole Olsenem. Kibice Polscy powinni zbojkotować w końcu SGP dla dobra dyscypliny. Wypasione koty z Angli i Danii dostałyby w końcu po dupie. Kretynów którzy wciąż utyskują na Polaków powinni zamknąć w obozach koncentracyjnych które wciąż i coraz częściej bandyci nazywają polskimi - na pohybel antypolakom.
             • maciastorun Zgłoś komentarz
              PZM i tak pewnie sobie wypłaci premie za zorganizowaną imprezę.Bo oni winy u siebie nie widzą.
              Zobacz więcej komentarzy (122)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×