Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Decyzje w sprawie WSL po 25 maja

Gorącym tematem jest sprawa ograniczenia liczby lig, w których startować mogą zawodnicy. Ma to ogromny wpływ na kształt World Speedway League. Wiążące decyzje mają zapaść pod koniec tego miesiąca.
Marcin Malinowski
Marcin Malinowski

Przedstawiciel Team Player Management nie krył zadowolenia po drugiej edycji World Speedway League, która odbyła się na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. Jak na raczkującą dopiero imprezę dopisali kibice w liczbie siedmiu tysięcy osób, była transmisja w telewizji, a same zawody dostarczyły sporych emocji i rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatnim wyścigu.


Bezpośrednio po turnieju w Gorzowie odbyło się spotkanie, którego celem były rozmowy w sprawie przyszłości WSL. FIM wraz z organizatorami spotkało się również kilka dni później. W rozmowie z naszym portalem Sławomir Gębka zdradził, że jest dobra wola, by nie tylko kontynuować projekt żużlowej Ligi Mistrzów, ale również go rozwijać.

 - Mamy za sobą rozmowy, które są dla nas bardzo ważne z perspektywy zasad, ale również i współpracy długofalowej - zdradził nam przedstawiciel firmy Team Player Management.

Na konkrety trzeba będzie jednak poczekać. Już wcześniej była mowa o dobrej współpracy z międzynarodową federacją, która aprobuje pomysł World Speedway League. - Na tym etapie wolałbym poczekać. 25-26 maja to powinna być data bardziej adekwatna - dodał Sławomir Gębka.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kolejne decyzje. Więcej szczegółów można znaleźć w rozmowie, jaką publikowaliśmy w środę.

WSL: Zmarzlik z ostatniego na pierwsze miejsce

Czy rozwinięcie formuły World Speedway League to dobra droga dla żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • Rutrzyk Zgłoś komentarz
  Jak mogło by wyglądać WSL po dołączeniu Czech i Niemiec. http://www.sportowefakty.pl/kibice/32983/blog/7955/formula-wsl-po-ewentualnym-dolaczeniu-czech-i-niemiec
  • Rutrzyk Zgłoś komentarz
   W sprawie startów zawodników w różnych ligach, można wprowadzić zakaz startu najlepszych czterech zawodników według śr. biegowej z danej drużyny razem w innej drużynie. Np. Jeżeli
   Czytaj całość
   Tai Woffinden,Jaroslaw Hampel Emil Sajfutdinov,Thomas Jonasson podpisali kontrakty z Elit Vetlandą to nie mogą startować razem w innym klubie. Czyli Emil Sajfutdinov i Thomas Jonasson nie mogli by podpisać kontraktu z Lesznem. A w momencie zbieżności zawodników z pierwszej czwórki podczas meczu WSL, za zawodnika, który ma mniejszy staż w danej drużynie powinien startować jako "Gość" zawodnik, który startował w poprzednim sezonie w tej samej lidze, z której jest dany klub i miał w tej lidze mniejszą lub równą średnią biegopunktową jak zawodnik za którego jedzie.
   • yes Zgłoś komentarz
    Okaże się, że Gębka zadecyduje pośrednio o organizacji europejskich lig oraz liczbie lig, w których może startować zawodnik. Jeżeli powie, że chce wykorzystać w WLS nie 4 lecz na
    Czytaj całość
    przykład 10-16 drużyn, to wpłynie na następne decyzje. Niech więc zostaną cztery i nie psioczą ligi oraz zawodnicy z całej Europy. Niech zostaną cztery drużyny i dla spokoju zmienią nazwę jazdy na przykład na "europejski czwórmecz ligowy". Jedna z jadących w Gorzowie drużyn (wszystkie europejskie) nie była mistrzem.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Fan głosu nie ma ,chodź się mówi że dla niego się to wszystko robi,Zobaczymy co panowie z centrali wymyślą,
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×