Mimo że klub z Opola nie przystąpił do rozgrywek ligowych, na stadionie przy Wschodniej warczą motocykle, i to chyba częściej niż w ubiegłych latach, kiedy Kolejarz startował w II lidze. To przede wszystkim efekt większego nacisku na szkolenie. Stowarzyszenie Hawi przyjęło do szkółki dziesięciu adeptów, którzy będą regularnie trenować na torze - w każdy wtorek i piątek. Dodatkowo z krótkiego, technicznego owalu korzystają żużlowcy innych ekip. W sobotę formę przed spotkaniem z Kolejarzem Rawicz szlifowali jeźdźcy Motoru Lublin: Ales Dryml, Kamil Pulczyński, Edward Mazur, Oskar Bober i Michał Nowiński.
[ad=rectangle]
Z kolei w czwartek radosna dla opolskich sympatyków wieść napłynęła z Leszna, gdzie młodzi zawodnicy walczyli o uzyskanie żużlowego certyfikatu. Przez część praktyczną z powodzeniem przebrnął Jędrzej Zając. Czeka jeszcze na wyniki teorii, ale jest to zwykle formalność. Wkrótce dołączy więc do kadry Hawi, będąc drugim obok Michała Kordasa młodzieżowcem. Zając urodził się w 1997 roku, mieszka w Kaliszu, a do Opola trafił w tym sezonie. Dysponuje własnym sprzętem. Będzie mógł reprezentować Hawi między innymi w zawodach MDMP.
Działacze klubu liczą, że dzięki znojnej pracy z młodzieżą doczekają się niebawem kolejnych wychowanków, którzy w przyszłości będą stanowić o sile dorosłego zespołu.
Ligowy żużel ma wrócić do Opola w następnym roku. W tym kibiców czekają imprezy innej rangi. W czerwcu przy Wschodniej odbędą się aż trzy turnieje młodzieżowe. Żużlowy maraton rozpocznie się 6 czerwca od rywalizacji o puchar marszałka województwa. Udział potwierdził Artur Czaja, a trener Piotr Żyto rozmawia z kolejnymi zawodnikami. W najbliższych dniach będzie znana pełna obsada.
O czym już informowaliśmy, z Wrocławia do Opola został przeniesiony jeden z półfinałów Brązowego Kasku. Początek tych zawodów 10 czerwca o godzinie 16.00. Tydzień później na opolskim stadionie zostanie rozegrany półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Bilety na każdą z imprez będą kosztowały 10 złotych. Wstęp wolny dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Dobrze obrane kierunki, niech wzmacniają się finansowo i organizacyjnie.