Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Była to dla mnie podróż sentymentalna - Żużlowa Reprezentacja Polski vs. Byłe Gwiazdy Wybrzeża (wypowiedzi)

Reprezentacja Polski pokonała w Gdańsku drużyne Byłych Gwiazd Wybrzeża 50:40. Dla wielu żużlowców była to sentymentalna podróż i okazja do zmierzenia się z wymagającymi rywalami.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Marvyn Cox (menedżer Byłych Gwiazd Wybrzeża): Wróciłem do Gdańska po siedmiu latach, gdy przyjechałem do tego miasta po Grand Prix w Bydgoszczy. Spędziłem tu kilka dni. Była to dla mnie podróż sentymentalna i jestem z tego dumny.


Darcy Ward (Byłe Gwiazdy Wybrzeża): Były to fajne zawody z dobrą obsadą. Mogliśmy pojeździć przeciwko reprezentacji Polski. Było ciężko, ale jestem zadowolony ze swojego występu. Mogłem sobie przypomnieć 2011 rok, kiedy z Magnusem Zetterstroemem wygrywaliśmy podwójnie biegi. Był to dla mnie fajny sezon. Wracam do jazdy i jestem przekonany, że z Falubazem awansujemy do play-offów. Dam z siebie wszystko.

Nicki Pedersen (Byłe Gwiazdy Wybrzeża): Zawsze myślę, że fajnie jest jechać takie zawody, w których czujemy się jak w domu. W Gdańsku było wielu kibiców pamiętających naszą jazdę. Jechaliśmy przeciwko polskiej reprezentacji i było to ciekawe spotkanie. Prowadził nas Marvyn Cox, którego kojarzę z Vasterviku i Oxfordu. Widziałem też jak jeździł.

Marek Cieślak (menedżer reprezentacji Polski): Kiedyś takie mecze były bardzo ważne i jestem zadowolony, że to wróciło. Kadra nie spotyka się tylko z okazji Drużynowego Pucharu Świata, tylko kilka razy do roku i mamy możliwość z sobą współpracować oraz jeździć przeciw takim zawodnikom, jak Nicki Pedersen, czy Darcy Ward. Byli zawodnicy Wybrzeża mają duże doświadczenie z tego toru. Nasza kadra jest młoda, a brakuje kolejnego juniora - Piotrka Pawlickiego. Chcemy ją szykować na kolejne lata i myśleć o przyszłości. Te test mecze pomagają scalić drużynę i rozwinąć.

Krzysztof Buczkowski (reprezentacja Polski): Cieszymy się z tego, że wygraliśmy kolejne spotkanie jako reprezentacja Polski. W Gdańsku było dużo walki, można było pojeździć, tor był dobrze przygotowany. Cieszę się z tych zawodów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×