Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Puchar Pokoju i Przyjaźni w formule meczu Niemcy - Rosja. Goście z armatami w składzie

Rosjanie nie byli w stanie tak silnego składu wystawić nawet na turnieje Drużynowego Pucharu Świata. Przeciw Niemcom pojadą maksymalnie mocni. Z ich tuzów zabraknie chyba jedynie Grigorija Łaguty.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W piątek 21 sierpnia na torze stadionu żużlowego w Wittstocku zaplanowano organizację turnieju "Pokal fur Frieden und Freundschaft". Okazuje się, że zawody będą miały charakter międzypaństwowego meczu żużlowych reprezentacji Niemiec i Rosji. Z ogłoszonego przez Rosjan składu wynika, że pojadą w dawno u nich nie widzianym, wyjątkowo silnym składzie.


Rosjanie takiego zestawienia jak na towarzyską rywalizację z Niemcami nie zgromadzili nawet na zawody o Drużynowy Puchar Świata. Teraz, gdy decydował nie dyktat rodzimej federacji, ale pieniądze od organizatorów i sponsorów, w reprezentacji pojawić się powinni jednocześnie Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta. Z największych "strzelb" zabraknie jedynie Grigorija Łaguty.

Okazuje się, że przeszkodą nie będzie nawet rozgrywany dzień wcześniej mecz ligowy w oddalonym o ponad jedenaście tysięcy kilometrów Władywostoku. Na korzyść zawodników zadziała fakt, że wspomniany Artiom Łaguta, Wiktor Kułakow i Andriej Kudriaszow podróżować będą do Europy samolotem, lecąc przeciw wskazówkom zegara. Powinni na tym zyskać niemal dwanaście godzin czasu.

Gospodarze oparli swój meczowy skład na młodych zawodnikach, których do boju poprowadzić powinien doświadczony Martin Smolinski.

Awizowane składy

Rosja:
1. Emil Sajfutdinow
2. Artiom Łaguta
3. Daniił Iwanow
4. Renat Gafurow
5. Witalij Biełousow
6. Wiktor Kułakow
7. Andriej Kudriaszow

Niemcy:
9. Tobias Busch
10. Mathias Schultz
11. Christian Hefenbrock
12. Steven Mauer
13. Michael Haertel
14. Tobias Kroner
15. Martin Smolinski

Na godzinę 18.30 zaplanowano trening obu zespołów. O godzinie 20.00 nastąpi start do pierwszego wyścigu. W cenę biletów (17 i 15 Euro) wliczony jest program zawodów.

Kto ma większe szanse na wygraną w takich składach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
russpeedway.info

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×