KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Markowi Cieślakowi grozi dyskwalifikacja

Nawet dwa lata zawieszenia grożą trenerowi Markowi Cieślakowi i byłemu prezesowi Ostrovii Mirosławowi Wodniczakowi w związku z wydarzeniami, do jakich doszło po ostatnim ligowym meczu w Ostrowie Wielkopolskim.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Po finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej w ostrowskim parku maszyn doszło do gorszących scen z udziałem trenera MDM Komputery ŻKS Ostrovii - Marka Cieślaka i prezesa Mirosława Wodniczaka. Po ujawnieniu materiałów wideo z tego wydarzenia, zarząd Ostrovii złożył rezygnację.

Choć władze klubu doszły do porozumienia z trenerem, to zarówno Marka Cieślaka, jak i prezesa Mirosława Wodniczaka czeka jeszcze postępowanie dyscyplinarne. Obaj podlegają pod artykuł 317 Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego. Konkretnie chodzi o punkt 2, który brzmi:

Za usiłowanie lub podejmowanie niegodnego działania (przewinienia korupcyjne, szantaż, zastraszenie, uniemożliwienie udziału w zawodach, oszustwo, itp.):
- kara pieniężna od 5000 zł do 5000000 zł,
- kara zawieszenia od 1 miesiąca 2 lat,
- dyskwalifikacja

oraz punkt 3, który brzmi:

Za pogróżkę wobec sędziego, osób urzędowych, funkcyjnych działaczy i zawodników:
- kara pieniężna od 3000 do 10000 zł oraz kara zawieszenia na okres od 1 miesiąca do 6 miesięcy

Dodatkowo obie strony pozwoliły sobie na wypowiedzi, które mogły naruszyć dobry wizerunek rozgrywek (punkt 11) za co grozi kara pieniężna od 1 do 20 tysięcy złotych.

Na korzyść Mirosława Wodniczaka może wpłynąć fakt, że krótko po całym zajściu złożył rezygnację. Trenera Cieślaka w najlepszym wypadku czeka kara finansowa, w najgorszym nawet dyskwalifikacja.Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (260)
 • heineken Zgłoś komentarz
  Tak a propo "ostrowskiej afery" Jak czytam te wszystkie wypociny to przypomina mi się akcja z tzw.'TAŚMAMI PRAWDY ' z restauracji SOWA I PRZYJACIELE . Prokurator nie wszczął śledztwa
  Czytaj całość
  przeciw ministrom, i osobom tam występującym tylko wszczął postępowanie karne w stosunku do osób nagrywających. Czy to jest inna POLSKA . Więc moim skromnym zdaniem prokurator i GKSŻ powinny ukarać osobę NAGRYWAJĄCĄ i rozpowszechniającą materiał który był nagrany NIELEGALNIE , bo do legalnego nagrywania prywatnych rozmów mają tylko SŁUŻBY SPECJALNE . Piszę tak ku ostudzeniu co niektórych GORĄCYCH głów piszących tutaj.
  • villi52 Zgłoś komentarz
   Nie powinno dojść do takiej sytuacji że trener jest po kielichu w miejscu pracy. Ale tłumaczenie że to sprawdzono po godzinie czasu po zawodach(stwierdził M. Cieślak) jest
   Czytaj całość
   żadne....przebywał na terenie miejsca pracy pod wpływem alkoholu i nikt nie jest w stanie stwierdzić czy pił po czy w czasie zawodów. Każdy pracodawca ma prawo skontrolować trzeżwość i tak było w przypadku trenera p. M. Cieślaka. Szkoda że jako trener klubu i reprezentacji dał taką plamę tej dyscyplinie sportu. Potwierdził że opinia o Polakach nadużywających alkohol jest uzasadniona. Wiadomość poszła w świat i ciężko będzie uniknąć komentarzy i wniosków na ten temat. Mimo że jest dobrym trenerem zepsuł sobie opinię i do tego konsekwencje na pewno poniesie. Na prawdę szkoda !!!
   • Arras74 Zgłoś komentarz
    ...a teraz idziemy na jednego hoho,a teraz idziemy wódke pic....
    • heineken Zgłoś komentarz
     Jak czytam te wszystkie wypociny to przypomina mi się akcja z tzw.'TAŚMAMI PRAWDY ' z restauracji SOWA I PRZYJACIELE . Prokurator nie wszczął śledztwa przeciw ministrom, i osobom tam
     Czytaj całość
     występującym tylko wszczął postępowanie karne w stosunku do osób nagrywających. Czy to jest inna POLSKA . Więc moim skromnym zdaniem prokurator i GKSŻ powinny ukarać osobę NAGRYWAJĄCĄ i rozpowszechniającą materiał który był nagrany NIELEGALNIE , bo do legalnego nagrywania prywatnych rozmów mają tylko SŁUŻBY SPECJALNE . Piszę tak ku ostudzeniu co niektórych GORĄCYCH głów piszących tutaj.
     • gorzownns Zgłoś komentarz
      wodniczak powinien dostać możliwie najwieksza kare finansowa za zbesztanie cieslaka a sam cieslak za co niby
      • Speed58 Zgłoś komentarz
       Ha,ha,ha Witkowski pozbywa się przeciwników jego głupiej polityki w speedway'u!!!
       • Robert z Częstochowy Zgłoś komentarz
        ...ale się tu abstynentów namnożyło, istny wysyp, chociaż pijaństwo to nasza cecha narodowa i znak firmowy, ale jak ktoś powali, wszyscy się gorszą, co za hipokryzja...:)
        • heineken Zgłoś komentarz
         Panie Marku ! Wszystko by pasowało, tylko że PAN był nawalony od początku meczu, zawodnicy to widzieli lecz milczeli gdyż są uzaleznieni od sponsorów i trenerów tak TRENERÓW gdyż ONI
         Czytaj całość
         komunikują się miedzy sobą i to wpływa na RELACJE zawodnik trener /nawet następcy/lecz ze względu na pozycję trenera kadry nikt nie chciał przeciwstawić się , zawodnicy mówili panu żeby nie lać za dużo wody na tor pan to zlekceważył , w Daugapilis dosłownie był beton , tor zrobiony pod SWOICH ZAWODNIKÓW ale przychodząc do PRACY w stanie wskazującym już DYSKWALIFIKUJE pana , tym samym zdyskredytował pan swoje osiągnięcia . Powodzenia na nowej drodze.
         • oskarek66 Zgłoś komentarz
          Cieslakowi-polskiemu cwaniaczkowi dlugo udawalo sie wysliznac z trudnych sytuacji. Nalezy mu sie dyskwalifikacja za caloksztalt I madrowanie np. w sprawie kary Dudka!
          • cinek_gywy Zgłoś komentarz
           Cieślak zdeptał swój własny warsztat pracy. zapewne znając korupcyjne zasady (dla pieniedzy zrobia wszystko) dostanie kare finansowa z ktorej sie bedzie smiał , bo przeciez to trener ponad
           Czytaj całość
           trenerami ( nigdy go za takiego nie uwazalem ). zapewne tak to sie skonczu ze w mediach bedzie huk bum a za plecami sie beda smiali jak to ladnie grac przed TV niczym w teatrze. z KADRY won ! za bledy trzeba placic czasem bardzo bolesnie. zaden normalny kibic i przede wszyskim POLAK nie chce takie trenera narodowego !
           • ZadziornaJaskółka Zgłoś komentarz
            Tysiące ludzi szuka pracy, tysiące ludzi szanuje swoją (choć mało płatną) pracę. STOP pijaństwu i narkotykom na torach żużlowych. STOP bezprawnemu używania swojego tytułu (super
            Czytaj całość
            trener trenerów i trenerów trenerów). Piłeś/ćpałeś to nie prowadź pojazdów mechanicznych ... piłeś/ćpałeś to nie prowadź drużyny (nawet szachowej) !!! Przykazanie 11: "a nie będziesz kopał bliźniego swego na torze". Przykazanie 12: "a nie będziesz wiódł bliźniego swego na bandę na torze". AMEN :)
            • obserwator pierwszy Zgłoś komentarz
             Skoro jak sam Wodniczak twierdzi, że w połowie zawodów był w parku maszyn i stwierdził, że Cieślak jest pod wpływem. To powinien jako pracodawca natychmiast odsunąć trenera od
             Czytaj całość
             obowiązków. Skoro dopuścił go do dalszej pracy to jako szef tego bałaganu sam jest winny.
             • Arczi91 Zgłoś komentarz
              szczerze mówiąc walczymy o to, żeby rozpowszechnić żużel. Walczymy o to, żeby pokazać, że żużel jest ciekawszy, niż piłka nożna, szukamy kibiców....a co roku jakaś wielka maniana
              Czytaj całość
              jak z ligi podwórkowej...Jak nie odwołany finał to "czołowy" trener narąbany w finale 1 ligi...nieumiejętność zrobienia toru na stadionie narodowym...ile jeszcze takich kompromitacji nas czeka ? Już nawet nie wspominam o przepisach, które są tak niejasne, że głowa mała. W tamtym roku ustawiony awans do ekstraligi, a w tym roku zespół, który wygrał I ligę też nie wiadomo czy będzie w ogóle dopuszczony do ekstraligi. Kpina ! Czas wywalić tych działaczy nieudaczników.
              Zobacz więcej komentarzy (81)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×