KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Damian Gapiński: Turniej ostatniej szansy

14 maja 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrana zostanie LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Dla Polskiego Związku Motorowego będzie to turniej ostatniej szansy.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Jeżeli żużel ma na stałe zagościć na "warszawskich salonach", to 14 maja 2016 roku będzie miał ku temu ostatnią okazję. W kwietniu 2015 roku nic nie zapowiadało tragedii. Awaria maszyny startowej, strajk zawodników i źle przygotowany tor spowodowały jednak, że kibice opuszczali Stadion Narodowy z dużym niesmakiem. Część z nich do dzisiaj walczy o odzyskanie kosztów nie tylko biletów, ale wyjazdu, hotelu itp. Mają nawet już nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym, od których PZM złożył odwołanie. To pokłosie wydarzeń podczas Grand Prix Polski, za które w dużej mierze winę ponosi Ole Olsen i jego firma odpowiedzialna za przygotowanie toru.

W pierś uderzył się także główny organizator czyli Polski Związek Motorowy. Zrobił to jednak na tyle późno, że niesmak związany z półrocznym milczeniem po tych wydarzeniach pozostał. Dodatkowy mecz Polska - Reszta Świata, możliwość nabycia biletów w tej samej cenie jak w minionym sezonie - to formy rekompensaty dla kibiców. Dzisiaj wiemy już, że 23 tysiące kibiców spośród tych, którzy byli obecni w kwietniu, po raz drugi zaufali organizatorom i pojada na Grand Prix na Stadionie Narodowym. To wynik bardzo dobry, którego się spodziewałem. Tak bowiem nakazuje zdrowy rozsądek, aby każdemu dać drugą szansę. Jestem pewien, że podczas LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland na trybunach zasiądzie komplet widzów i postawiłem tę tezę jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży biletów. Miłość do żużla fanów czarnego sportu i chęć zobaczenia "Narodowego" u polskich kibiców jest jeszcze na tyle duża, że o frekwencję możemy być spokojni.

Spokojni nie możemy być o to, jak turniej wypadnie od strony organizacyjnej. Choć ze strony zarówno firmy Ole Olsena, jak i PZMotu wykonano ruchy mające na celu zabezpieczenie przed ponowną wpadką, to nie mamy gwarancji, że wszystko zagra jak należy. A musi. Musi, bo trzeciej szansy już nie będzie. Druga wpadka organizacyjna spowoduje, że nikt już nie zaufa komukolwiek, kto na Stadionie Narodowym będzie chciał organizować żużel. Nie będzie miało znaczenia to, czy winny był Olsen, PZMot, czy ktoś inny. Sponsorzy i kibice w kwietniu mieli wrażenie, że są w ukrytej kamerze. Niestety, była to brutalna rzeczywistość reklamowana wówczas pod hasłem "Tak to właśnie wygląda".

Przed organizatorami zadanie podwójnie trudne. Z jednej strony muszą udowodnić, że są w stanie zorganizować świetne zawody, a dodatkowo muszą dołożyć to "coś", co spowoduje, że turniej na "Narodowym" będzie miał charakter wyjątkowy. W przeciwnym razie impreza, która miała otworzyć żużel na cały świat (przede wszystkim sponsorski), straci sens zanim zdąży na trwałe zapisać się w kalendarzu Grand Prix.

Damian Gapiński

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
 • eddy Zgłoś komentarz
  zapowiada sie ze znow ponad 50 tys naiwnych da sie ponownie wydymac oby ogladac zuzlowy zakalec na olsenowskim g.wnie! Takie "emocje" gwarantuja ....tory na pojedyncze ...zawody! Tampere ,
  Czytaj całość
  Stockholm (Sztokholm), i Warszawa...next!
  • yes Zgłoś komentarz
   Część przyjdzie jako "gapie" zobaczyć co stanie się tym razem. Dach nie musi się oberwać...
   • yes Zgłoś komentarz
    "Spokojni nie możemy być o to, jak turniej wypadnie od strony organizacyjnej" - straszna wiadomość.
    • RECON_1 Zgłoś komentarz
     Bilety kupiła polowa obecnych w kwietniu,podejrzewam ze będzie komplet bo masa osób w zeszlym roku nie zrobila tego i teraz ma okazje by obejrzeć choćby stadion od środka,co do
     Czytaj całość
     organizatorów to jak podejrzewam stana na glowie aby ponownej wpadki nie bylo bo inaczej w 2017 na trybunach zasiądzie wiatr i kurz a bilety będą rozdawać za darmo.
     • JARASSO Zgłoś komentarz
      Jak zwykle wszyscy gadali że bojkotują pompowali się że nie pojadą a tu prawie połowa sprzedana.Także stadion na 100% będzie pełen.HA HA śmiech na sali.Jedyny BOJKOT kibiców to był
      Czytaj całość
      w BYDGOSZCZY na GP trybuny prawie pusty.
      • matpat Zgłoś komentarz
       dajcie nową aktualizację odnośnie sprzedaży
       • x-men Zgłoś komentarz
        Ja jestem zdziwiony, że tyle ludzi sie zdecydowało kupić bilety. Sądziłem, że nerw ludzie będą mieli jeszcze bardzo długo.
        • tomas68 Zgłoś komentarz
         Ach ta postawa naiwnej desperacji hehe.
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Można było by dać drugą szansę Witkowskiemu kupił bym bilet jeżeli wróci koszta podróży bilet i hotel ,W tedy możemy rozmawiać o rekompensacie .Drugi raz nie dam się nabić w
          Czytaj całość
          balona.
          • Wilk z Wawy Zgłoś komentarz
           Zaproponowana forma rekompensaty to żenada i nie dziwie się procesom. W tym roku byłem na VIP-ie z powodu zbyt późnego zainteresowania się zakupem i braku "normalnych" biletów. Tak,
           Czytaj całość
           wygrałem, bo nie wyobrażam sobie zasiadania w zaistniałych warunkach gdzie indziej (sprawy zdrowotne). Teraz nie skorzystałem z "okazyjnej" oferty Onanizatora, ale pewnie się wybiorę ze względu na Naszych.
           • GM... Zgłoś komentarz
            Wszystko zawsze pięknie wychodzi za granicą a w Polsce będzie jak zawsze czyli parodia żużla...
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×