Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bogdanka wspomoże Motor Lublin? Klub liczy na pomoc

Lubelski Węgiel Bogdanka wycofała się w 2014 ze sponsorowania żużla w Lublinie. Włodarze KMŻ Motoru skierują jednak do tej firmy pismo z zapytaniem o możliwość pomocy finansowej.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Poważne kłopoty finansowe w Lublinie rozpoczęły się właśnie w momencie, gdy wiosną 2014 roku okazało się, że Bogdanka wycofuje się ze sponsorowania żużla. Był to duży cios dla KMŻ Motoru. Firma ta współpracowała wcześniej z klubem w roli sponsora tytularnego i przekazywane przez nią środki miały kluczowy wpływ dla wysokości budżetu oraz stabilności finansowej.

Obecnie, na paręnaście dni przed początkiem procesu licencyjnego, KMŻ Motor ma 230 tysięcy złotych długu. Jak informowaliśmy wcześniej, klub chciałby zawrzeć ugodę z zawodnikami i spłacić ich do czerwca przyszłego roku. By Motor odzyskał stabilność finansową, konieczne jest jednak wsparcie ze strony sponsorów.

- Nie mielibyśmy tak trudnej sytuacji, gdyby nie długi z roku 2014, kiedy klub stracił sponsora tytularnego. Spłaciliśmy już ponad 200 tysięcy złotych zadłużenia z tamtego sezonu, ale daleko nam od wyjścia na prostą finansową. Nie ukrywam, że będziemy wysłać pismo do Bogdanki z prośbą o wsparcie. Być może firma ta mogłaby w jakimś stopniu wrócić do sponsorowania klubu - przyznaje prezes Andrzej Zając. Inny sponsor, z którym rozmawiali ostatnio włodarze KMŻ Motoru, nie wyraził jak dotąd zainteresowania wsparciem klubu.

Największym przeciwnikiem Koziołków jest obecnie czas. Do rozpoczęcia procesu licencyjnego pozostały już mniej niż trzy tygodnie. - Do 7 grudnia należy złożyć wszystkie dokumenty i właśnie to powinno być teraz dla prezesów priorytetem - przypomina Zbigniew Fiałkowski z Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Czy Bogdanka powinna wrócić do sponsorowania KMŻ Motoru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
 • karol3414 Zgłoś komentarz
  Sorry, miałem się nie odzywać, żeby mnie Lublinianie nie posądzili o złośliwość ale gość jest śmieszny, 21 listopada stwierdza że będzie wysyłał pismo do Bogdanki. Darujcie ale
  Czytaj całość
  już dawno powinien je wysłać.
  • Tomash Zgłoś komentarz
   Oni tam całkiem chyba z ch..a spadli!:D Bogdanka nie da ani gorsza.
   • KibicXXlat Zgłoś komentarz
    Panie zając po co tylko do bogdanki??? Wbijaj pan np. do Nescafe, PGE, AZOTÓW itp. Przecież pan jesteś wielki prezes. Tylko jak sie pan umówisz na spotkanie to pan pójdź na to spotkanie a
    Czytaj całość
    nie tak jak żeś pan zrobił z jedną z lubelskich firm... A tak swoją drogą wcale się nie dziwie, że ten ów sponsor ( firma R...... ), który miał być nie chce się pchać w to bagno. To zbyt rozsądny człowiek jest w przeciwieństwie do zająca.
    • ѕαмυєℓ Zgłoś komentarz
     Prezesie złóż aplikacje na Szlachetną Paczkę. Oni wspomagają biednych i kto wie może jakiś samarytanin wspomoże klub.
     • lamotte picquet Zgłoś komentarz
      Zającu, popytaj w Aldiku lub Stokrotce, to lubelskie sieci. Może utarg dzienny z którejś kasy rzucą :)
      • prodrive11 Zgłoś komentarz
       Jestem ciekaw czy zarząd Bogdanki został wcześniej poproszony o pomoc. Wrzucanie to mediów artykułu o takim tytule przed wysłaniem pisma o ewentualne wsparcie trąci amatorszczyzną.
       Czytaj całość
       Przecież Bogdanka może się nie zgodzic na ewentualną pomoc,tym bardziej na finansowanie czyjiś długów co może zostac niekorzystnie odebrane przez niektóre środowiska. Panie Zając idąc do tak poważnej firmy trzeba miec przygotowany plan biznesowy, to nie urzad miasta gdzie można skomlec o jałmużnę w imię ratowania klubu.
       • jaco Zgłoś komentarz
        Rok zrobic przerwe i od 2017 z Bogdanka i bez długu, za walkower nierobom nieplacic
        • PawulonŁódź Zgłoś komentarz
         Trzymam kciuki za Was Koziołki.
         • yes Zgłoś komentarz
          Smucą informacje o kłopotach (nie tylko) finansowych klubów żużlowych. Może jednak Motor osiągnie sukces poza torem? Życzę tego.
          • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
           Włodarze Motoru jak się czyta w gazetach regionalnych robią wszystko aby ten piękny sport utrzymać,Dobrze było by aby Bogdanka i Miasto wzięło się do sponsorowania tak pięknego sportu
           Czytaj całość
           jakim jest żużel,Czym więcej sponsorów tytularnych strategicznych oraz drobny sponsoring tym mniejsze nakłady na ten sport ,oraz więcej dziedzin sportowych można spierać , Okręg Lubelski i samo miasto jest dużą aglomeracją jest tam wiele zakładów ,które mogły by spierać sport w tym okręgu.Powodzenia Lublinianie oby wyszliście na prostą jak najszybciej,
           • Dupcio Zgłoś komentarz
            Widać, że sternicy robią co mogą. GKM trzyma kciuki :)
            • AMON Zgłoś komentarz
             Powodzenia ŻUŻEL W Lublinie musi istnieć !!!!
             • Mark211 Zgłoś komentarz
              Jest tylko jeden ale bardzo ważny szczegół. Gdy Bogdanka wspierała KMŻ miała Lubelski zarząd i Prezesa, dzisiaj to zakład podlegający pod Eneę i 5 z 6 osobowego zarządu to
              Czytaj całość
              "Poznaniacy". A jak wiemy "pyraki" niezbyt przychylnie patrzą na nasz region.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×