Zanosi się na zmiany w GKSŻ!

Już w sobotę powinniśmy poznać skład Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Nie jest wykluczone, że zostanie zmieniony zarówno jej regulamin, jak i skład osobowy.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Nasza ocena pracy Głównej Komisji Sporu Żużlowego w ostatniej kadencji wykazała, że konieczne są zmiany w systemie jej funkcjonowania. Na zmianę zasad działania póki co się nie zanosi. Wszystko wskazuje jednak na to, że powiększony zostanie skład komisji, co będzie wiązało się ze zmianą dotychczas obowiązującego regulaminu.

Regulamin GKSŻ zakładał, że w jej skład wchodzi pięć osób. Nie jest wykluczone, że liczba członków po zmianach będzie wynosiła nawet siedmiu. W sobotę poznamy skład komisji. Nie zanosi się na niespodziankę w zakresie wyboru przewodniczącego GKSŻ. Zostanie nim Piotr Szymański. W skład powinni wejść również Zbigniew Fiałkowski i Łukasz Szmit, których pracę pozytywnie ocenił przewodniczący GKSŻ. Czwartym członkiem ma zostać Leszek Demski, dla którego przewidziana została funkcja nie tylko w ramach GKSŻ. Faworytami do obsadzenia pozostałych miejsc są Ireneusz Igielski, Jan Ząbik i Dariusz Cieślak.

Ostateczną decyzję odnośnie składu GKSŻ podejmie Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×