Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1992/1993: Cz. 2 - Zwycięstwo Holendra w debiucie. Luis Alberto Vallejos liderem

W czwartej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Argentyny zadebiutował Holender Rob Steman. Zawodnik z krainy tulipanów zwyciężył w tych zawodach. Po sześciu rundach zmagań na czele klasyfikacji generalnej znajdował się Luis Alberto Vallejos.

Przemysław Jany
żużlowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: żużlowiec

W czwartej rundzie Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Argentyny triumfował debiutujący Holender Rob Steman, który w decydującym biegu pokonał Carlosa Capdeboscqa, Herberta Mussehla, Claudio Rojasa i Ricardo Lana. Lider zmagań Luis Alberto Vallejos wygrał finał pocieszenia. W niższej klasie motocykli najskuteczniejszy był Carlos Limbozzi.

Finał:
12. (61,18) Rob Steman, Carlos Capdeboscq, Herbert Mussehl, Claudio Rojas, Ricardo Lana

7. (101,12) Luis Donnay, Armando Brion, F. Rivas

Finał 8. (102,00) Carlos Limbozzi, Angel Rigol, Luis Donnay, Jose Mansilla, Guillermo Gallicchio, Roberto Maceira, Gustavo Fasulo, F. Garcia, Jorge Cutini
Trzeci zawodnik czwartej rundy - Niemiec Herbert Mussehl (źródło: La Nueva). Trzeci zawodnik czwartej rundy - Niemiec Herbert Mussehl (źródło: La Nueva).
Piąta odsłona zmagań sezonu 1992/1993, która odbyła się w Bahia Blanca zakończyła się zwycięstwem Luisa Alberto Vallejosa, dla którego był to trzeci triumf w tym sezonie. Niemiec Mike Ott drugi raz stanął na drugim stopniu podium. Wielokrotny medalista kraju Juan Carlos Curzio wywalczył trzecią lokatę. Tym razem w klasie motocykli o pojemności 200 ccm zwyciężył Angel Rigol.

Finał:
12. (61,34) Luis Alberto Vallejos, Mike Ott, Juan Carlos Curzio, Matias Ferreras, Ricardo Lana, Herbert Mussehl (w)

Finał:
7. (102,15) Armando Rigol, Carlos Limbozzi, Luis Donnay, Guillermo Gallicchio, Roberto Maceira, Jorge Cutini, Claudio Schut

Szósta runda rozegrana ponownie w Bahia Blanca zakończył się triumfem Austriaka Heinricha Schatzera. Mike Ott kolejny raz musiał zadowolić się drugą pozycją. Niemiec w pierwszym półfinale wyśrubował znakomity czas wyścigu 59,12s. Ulubieniec miejscowych Luis Alberto Vallejos stanął na trzecim stopniu podium. Angel Rigol okazał się najszybszy w finale motocykli o pojemności do 200ccm.