Marek Cieślak motywował Doyle'a. "Powiedziałem mu, że to on jest kluczem"

Zadowolony ze zwycięstwa 48:42 Ekantor.pl Falubazu nad Betard Spartą Wrocław był Marek Cieślak. - Przerwa w trakcie zawodów bardzo nam pomogła. Wtedy ustawiliśmy się na kolejne biegi - przyznał doświadczony szkoleniowiec gospodarzy.

Ewelina Bielawska
Marek Cieślak WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Marek Cieślak

- Rozmawiałem w parkingu z Jasonem Doylem i powiedziałem mu po jego dwóch startach, że to on jest kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku. Miał jeszcze przed sobą cztery biegi. Tłumaczyłem, że jak "da ciała" to nie damy rady. Zmienił motocykl i zaczął wygrywać biegi. Po tym wypadku trochę boli go ramię, ale udźwignął ciężar i pociągnął nasz zespół w końcówce - powiedział opiekun Ekantor.pl Falubazu.

Zielonogórzanie objęli prowadzenie dopiero w drugiej fazie zawodów. Jak przyznaje Cieślak, mocno pomogła im przerwa spowodowana wypadkiem Vaclava Milika. Ostatecznie mecz z Betard Spartą zakończył się ich wygraną 48:42. - W drugiej części zawodów zaczęły nam pasować pola startowe. Mieliśmy więcej startów z pola pierwszego i trzeciego. Inaczej wyglądały też pary i zastępstwa. Wchodził Piotr i Jason, którzy wygrywali biegi. Podstawą musi być totalny spokój, gdyż każdy musi skupić się i myśleć przy szukaniu rozwiązań. Krzyki nic nie pomogą, przecież wszyscy chcemy wygrywać. Bardzo nam pomogła przerwa w trakcie zawodów, bo w tym momencie ogarnęliśmy się jeszcze bardziej - przyznał.

Trener drużyny z Grodu Bachusa nie ukrywał radości i zadowolenia z wyniku swojej drużyny. Falubaz kolejny raz potwierdził, że jest w stanie wygrywać mimo problemów kadrowych. - Cieszę się niezmiernie, że jedziemy w takim stylu bez Jarka Hampela. Mamy ciężkich przeciwników za sobą, bo Unia Leszno jest aktualnym mistrzem Polski. Sparta zaś była wicemistrzem. To nie są drużyny słabe. Wrocławska drużyna zajdzie jeszcze daleko, bo mają bardzo dobrą ekipę. To był mecz wyjazdowy, który chcieli wygrać. My musieliśmy, a oni mogli. Być może pojedziemy do Poznania i tam postawimy też twarde warunki. To spotkanie może  być trudne zarówno dla nas, jak i Sparty - stwierdził.

W niedzielę Ekantor.pl zmierzy się w meczu wyjazdowym z drużyną z Grudziądza. Szkoleniowiec przeczuwa, że może być to równie zacięte spotkanie. - Tor w Grudziądzu jest twardy. Z drugiej strony nie jest przy tym śliski, bo się odsypuje. Byliśmy tam na sparingu i mamy swoje wnioski. Myślę, że postawimy tam twarde warunki - zakończył.