EL: Młoty górą w Leicester, rewelacyjny występ Nicolaia Klindta

Zawodnicy The Lakeside Hammers pokonali w sobotnim meczu Elite League na wyjeździe Leicester Lions 46:44. Najlepszym zawodnikiem spotkania był jednak żużlowiec gospodarzy, Nicolai Klindt, który wystąpił w siedmiu biegach i był niepokonany.

Krzysztof Wesoły
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Drużyna z Leicester przystąpiła do sobotniego spotkania osłabiona. Kilka godzin wcześniej media obiegła bowiem informacja, iż polski klub Szymona Woźniaka cofnął mu zgodę na starty na Wyspach. Goście wykorzystali sytuację i od początku przejęli inicjatywę. Wśród miejscowych formę trzymał jedynie Nicolai Klindt, który do ósmego biegu wystąpił w połowie rozegranych wyścigów i we wszystkich był niepokonany. Wówczas organizatorzy zarządzili przerwę z dość niecodziennego powodu. Rywalizację zawodnikom utrudniało bowiem... zachodzące słońce.

Po kilkunastu minutach zawody zostały wznowione i mocno się wyrównały. Najpierw emocjonująca wymiana ciosów, a następnie seria trzech remisów, dzięki której przed biegiem nominowanym obie drużyny zgromadziły po 42 punkty. Przewagą Młotów był wyrównany skład, gdzie "oczka" rozłożone były równomiernie między wszystkich zawodników. Wśród Lwów aż 20 punktów zapisał z kolei Nicolai Klindt, który wystąpił w siedmiu biegach i nie mógł już jechać w najważniejszej odsłonie dnia. Tam, zgodnie z oczekiwaniami, bardzo solidna para Craig Cook - Andreas Jonsson zapewniła Młotom końcowy triumf.

5. Davey Watt - 4 (0,2,0,2,0)
6. Nicolai Klindt - 20+1 (3,3,3,2*,3,3,3)

7. Lewis Kerr - 4+3 (1*,1*,1,-,1*)

Bieg po biegu: 1. Jonsson, Hougaard, Kennett, Auty 2:4 2. Klindt, Mear, Kerr, Widman 3:3 (5:7) 3. Lawson, Cook, Summers, Watt 1:5 (6:12) 4. Klindt, Bridger, Kerr, Widman 3:3 (9:15) 5. Klindt, Kennett, Auty, Mear 4:2 (13:17) 6. Cook, Jonsson, Auty, Summers 1:5 (14:22) 7. Lawson, Watt, Hougaard, Bridger 3:3 (17:25) 8. Summers, Klindt, Kerr, Kennett 5:1 (22:26) 9. Klindt, Auty, Bridger, Mear 5:1 (27:27) 10. Jonsson, Kennett, Summers, Watt 1:5 (28:32) 11. Hougaard, Auty, Lawson, Cook 5:1 (33:33) 12. Klindt, Mear, Kerr, Widman 3:3 (36:36) 13. Cook, Watt, Hougaard, Jonsson 3:3 (39:39) 14. Klindt, Lawson, Bridger, Summers 3:3 (42:42) 15. Cook, Hougaard, Jonsson, Watt 2:4 (44:46)