Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Powroty na lubelski tor

Już w najbliższą niedzielę na lubelskim torze odbędzie się turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który będzie stanowił indywidualne mistrzostwa bezpośredniego zaplecza Ekstraligi.
 Redakcja
Redakcja
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Przed lubelską publicznością zaprezentują się zawodnicy, których w przeszłości mieli już okazję dopingować kibice z Lublina. Aż siedmiu żużlowców, którzy w niedzielę staną na starcie zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, miało okazję chociażby przez jeden sezon jeździć w plastronie lubelskich klubów. Najdłuższym stażem, a tym samym najlepszą znajomością toru, może pochwalić się Daniel Jeleniewski, który otrzymał dziką kartę na niedzielne zawody. "Jeleń" reprezentował barwy swojego rodzinnego miasta w latach 1999-2007, a następnie w sezonach 2012-2013.

Paweł Miesiąc to drugi zawodnik, który może pochwalić się lepszą znajomością toru przy Alejach Zygmuntowskich. Zawodnik, który w tym sezonie jest bezsprzecznym liderem Kolejarza Opole, reprezentował barwy Lublina w latach 2011-2013. Dwuletnie epizody z lubelskim klubem zapisali w swoich karierach uważani za jednych z faworytów do zwycięstwa: Robert Miśkowiak (sezony 2012 i 2014) oraz Magnus Zetterstroem (1999 i 2002). Z kolei trójka zawodników, którzy znajdują się na liście startowej niedzielnych zawodów, przez rok była związana kontraktem z klubem z Lublina. Są to: Dawid Lampart (2014), Joonas Kylmaekorpi (2005) oraz Hans Andersen (2003).

Przypominamy, że już w niedzielę do Lublina zawitają najlepsi zawodnicy Nice Polskiej Ligi Żużlowej pod względem średniej biegopunktowej. Zgromadzona stawka jest na tyle atrakcyjna, że trudno wymienić jednego faworyta do zwycięstwa. Zawody odbędą się w międzynarodowej obsadzie. Oprócz Polaków w zawodach udział wezmą reprezentanci Łotwy, Szwecji oraz Danii. Start do pierwszego biegu o 16:30. Bramy stadionu będą otwarte od godziny 15:00.

Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik, MediaMarkt oraz Saturn na terenie całej Polski. Organizatorzy, z myślą o kibicach, przygotowali niezwykle atrakcyjne ceny biletów: 25 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26-ego roku życia, a także kobietom, emerytom i rencistom). Przedsprzedaż biletów w dniu zawodów (niedziela, 14.08.2016 r.) będzie prowadzona także w jednej z kas od godziny 10:00. Program zawodów do nabycia w cenie 5 zł.

W dalszym ciągu dostępne są również pakiety, które zawierają wejściówki na dwie imprezy: Puchar Nice PLŻ oraz mecz Polska - Dania. Dostępne są one wyłącznie w przedsprzedaży internetowej w cenach: 50 zł pakiet normalny, 30 zł pakiet ulgowy. W dniu zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej w kasach będzie można także nabywać bilety na mecz Polska - Dania, ale nie będą już dostępne pakiety.

ZOBACZ WIDEO Adrian Zieliński: Musiałbym być skończonym idiotą (źródło TVP)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×