Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Działacze chcą uratować konkurencyjny klub. "Musimy za nich trzymać kciuki"

Działacze Elit Vetlandy nie potrafią sobie wyobrazić Elitserien bez Indianerny Kumla, która boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Klub z Vetlandy jest nawet w stanie pomóc finansowo swojemu rywalowi.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nadal nie wiadomo czy Indianerna Kumla przystąpi do rozgrywek Elitserien w sezonie 2017. Klub ma ogromne długi, które szacowane są na ok. 4 miliony koron szwedzkich (ok. 1,8 mln złotych). W najbliższych dniach ma zapaść decyzja czy Indianom uda się dokonać restrukturyzacji zadłużenia.

Rozgrywek szwedzkiej Elitserien bez klubu z Kumli nie wyobrażają sobie za to działacze Elit Vetlandy. - To byłaby katastrofa, gdyby Indianerna nie wystąpiła w lidze - powiedział dyrektor sportowy Mikael Wirebrand na łamach "Vetlanda Posten".

Drużyna z Vetlandy patrzy też na swoją sytuację. Klub ma zacząć nowy sezon spotkaniem na własnym torze właśnie z Indianerną. Jeśli Indianie wycofają się z Elitserien, to do spotkania nie dojdzie. Wtedy Elit Vetlanda tegoroczne rozgrywki rozpocznie od dwóch wyjazdów, a to nie jest korzystne dla finansów klubu.

- To byłoby złe rozwiązanie, bardzo niewygodne dla naszego klubu. Jeśli popatrzymy na to z ekonomicznego punktu widzenia, to jeździmy mecze u siebie, aby na nich zarabiać pieniądze. Brak spotkania z Indianerną będzie oznaczać uszczuplenie budżetu - dodał Wirebrand.

Wirebrand wpadł również na pomysł pomocy klubowi z Kumli. - Wszystkie drużyny mają jakieś zobowiązania względem SVEMO. W przypadku Kumli jest to konieczność organizacji jednej z rund IMŚJ. Możemy im z tym pomóc, możemy to wspólnie zorganizować. Jednak to są sprawy pomiędzy Indianerną a federacją. Dla szwedzkiego żużla byłoby niedobrze, gdyby ten klub upadł i musimy za niego trzymać kciuki - podsumował.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutem
Czy Indianerna Kumla przystąpi do rozgrywek Elitserien w sezonie 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Vetlanda Posten
Komentarze (2)
 • yes Zgłoś komentarz
  Wiele artykułów na temat Indianerny. Czas( i nie tylko on) pokaże co w ich sprawie wyniknie.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Należy ratować na ile się da aby klub pojechał.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×