W Ostrowie znowu tłoczno na treningu. Jeździł m.in. Sam Masters i Stal Gorzów

TŻ Ostrovia niemal w komplecie pojawiła się we wtorek na swoim torze. Po raz pierwszy w Ostrowie pokazał się Sam Masters. Na Stadionie Miejskim trenowała również część drużyny Stali Gorzów.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Żużlowcy TŻ Ostrovia kontynuują przygotowania do sezonu ligowego. Ten tydzień mają bardzo intensywny, bo oprócz treningów odjadą aż trzy sparingi. Do krajowych zawodników we wtorek dołączyli także obcokrajowcy. Trenowali Jonas Jeppesen, Kenneth Hansen i Sam Masters. Australijczyk po raz pierwszy pojawił się w Ostrowie. - Mam bardzo napięty grafik i nie dam rady pojechać więcej treningów. Być może jeszcze przed ligą uda mi się przyjechać do Ostrowa, ale teraz startuje sezon i będę mocno zapracowany - powiedział po treningu Sam Masters, typowany na jednego z liderów TŻ Ostrovia. Australijczyka zabraknie w najbliższych sparingach.

Do treningów na ostrowskim torze garnie się za to młody Duńczyk, Jonas Jeppesen. - Byłem tu już w kilka tygodni temu, kiedy tor był jeszcze bardzo twardy. Teraz nawierzchnia była nieco inna. Geometria ostrowskiego toru bardzo mi się podoba. To bardzo dobry tor do ścigania. Trzeba tylko znaleźć optymalne ustawienia motocykli. Cały czas próbuje dopasować sprzęt do toru. W środę odjadę pierwszy sparing z ostrowską drużyną. Wiem, że muszę się cały czas dużo uczyć. Jazda w Ostrowie to dla mnie duża szansa - powiedział Jeppesen.

W Ostrowie we wtorek trenowali także żużlowcy Stali Gorzów. Był m.in. Niels Kristian Iversen, Przemysław Pawlicki oraz juniorzy gorzowskiego klubu.

W środę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim zaplanowany jest pierwszy treningu punktowany TŻ Ostrovia z Betard Spartą Wrocław. - W sparingu pojadą krajowi zawodnicy oraz Kenneth Hansen i Jesper Jeppesen - tłumaczy trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

ZOBACZ WIDEO Sześć goli w meczu Barcelony. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Który obcokrajowiec TŻ Ostrovia ma największe szanse na miejsce w składzie na mecze ligowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×