Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Andrzej Huszcza w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

Duma, waleczność, honor, niezawodność, zwycięstwo - te słowa doskonale charakteryzują Żużlową Reprezentację Polski. Wspomniane cechy opisują również zawodników startujących w biało–czerwonych barwach.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan

To właśnie dla nich powstała Galeria Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Pierwsza osoba do wspomnianej galerii wprowadzona została podczas niedzielnego spotkania w Zielonej Górze. Możliwość startu w biało-czerwonych barwach dla wielu zawodników jest spełnieniem ich marzeń. Polscy żużlowcy wielokrotnie ryzykowali własne zdrowie i życie w imię sukcesu polskiego żużla i to właśnie, dzięki nim, rodzimy żużel jest tu gdzie teraz - jest potęgą. Pora, aby słowa wdzięczności, zamienić w czyny, a stało się to w niedzielę 2 kwietnia, w Zielonej Górze, podczas meczu Polska - Reszta Świata.

W Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, znajdą się zawodnicy, którzy od roku 1960, czyli od daty rozegrania pierwszego finału Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu, startując z orłem na piersi zdobywali medal indywidualnych mistrzostwach świata oraz tacy, którzy w swojej historii startów, reprezentowali biało-czerwone barwy w międzypaństwowych meczach towarzyskich lub Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Drużynowym Pucharze Świata minimum 30 razy. Każdy "wprowadzany" do Galerii Sław zawodnik, otrzyma pamiątkową paterę, przygotowaną specjalnie na tą okazję. Nazwiska kolejno wprowadzanych reprezentantów Polski, będą ogłaszane tuż przed meczami Żużlowej Reprezentacji Polski.

Pierwszym zawodnikiem, który został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski podczas niedzielnego meczu Polska - Reszta Świata jest Andrzej Huszcza. Urodzony w 1957 roku zawodnik, to żywa legenda Falubazu Zielona Góra. "Tomek" to również wybitny reprezentant Polski, który w swojej karierze, 31-krotnie startował z orzełkiem na piersi. To właśnie dzięki liczbie występów, menadżer drużyny Reszty Świata, został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Indywidualny Mistrz Polski z 1982 roku, to również symbol przywiązania do barw klubowych. Od momentu zdania licencji w 1975 roku, przez aż 31 sezonów reprezentował barwy klubu z Grodu Bachusa, aby w 2006 roku związać się z PSŻ Poznań, w którym rok później, zakończył swoją bogatą karierę. Podczas swoich startów w Żużlowej Reprezentacji Polski, Andrzej Huszcza zdobywał brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata (1978 oraz 1980).

ZOBACZ WIDEO Falstart juniora. Nie rozumie nowego toruKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy utworzenie Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×