El. SEC: Lebiediew wygrał w Mureck, Miedziński i Gomólski z awansem

Zwycięstwem Andrzeja Lebiediewa zakończył się 2. półfinał eliminacji do SEC, który rozegrano na torze w Mureck. Awans do Challenge SEC wywalczyli również Michael Jepsen Jensen, Adrian Miedziński i Kacper Gomólski.

Łukasz Witczyk
Antonio Lindbaeck za plecami rywala WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Antonio Lindbaeck za plecami rywala
Andrzej Lebiediew triumf zapewnił sobie po wygranej w biegu dodatkowym, w którym pokonał Michaela Jepsena Jensena. Warto dodać, że w fazie zasadniczej to Duńczyk był lepszy od reprezentanta Łotwy. Na najniższym stopniu podium zawodów w Mureck stanął Adrian Miedziński.

Kacper Gomólski o awans musiał walczyć w biegu ostatniej szansy, w którym wystartowali zawodnicy z miejsc 4-7. Jego zwycięzca, niezależnie od wyniku punktowego, miał zapewnioną przepustkę do dalszej rywalizacji o miejsce w SEC. Polak w pokonanym polu pozostawił Aleksandra Łoktajewa, Wiktora Kułakowa oraz Mikkela Michelsena.

Turniej SEC Challenge rozegrany zostanie 20 maja w Gorican.

Wyniki:
1. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 14+3 (3,2,3,3,3)
2. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 14+2 (3,3,3,3,2)
3. Adrian Miedziński (Polska) - 12 (3,0,3,3,3)
4. Kacper Gomólski (Polska) - 11 (2,3,3,1,2) - 1. miejsce w biegu ostatniej szansy
-----
5. Mikkel Michelsen (Dania) - 11 (3,1,2,2,3) - 4. miejsce w biegu ostatniej szansy
6. Wiktor Kułakow (Rosja) - 10 (2,1,2,3,2) - 3. miejsce w biegu ostatniej szansy
7. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 9 (2,2,u,2,3) - 2. miejsce w biegu ostatniej szansy
8. Renat Gafurow (Rosja) - 9 (2,3,1,2,1)
9. Nick Skorja (Słowenia) - 7 (1,0,2,2,2)