Premiership: Ekspresowy mecz dla Poole. Bezbłędny Brady Kurtz, słabszy Grzegorz Zengota

W niezwykle szybkim tempie przeprowadzono spotkanie Premiership w Poole. Trwało ono niewiele ponad godzinę. Pirates pokonali Wolverhampton Wolves 46:44. Miejscowych do wygranej poprowadził fenomenalny Brady Kurtz.

Tomasz Janiszewski
Grzegorz Zengota WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota
Z uwagi na zagrożenie opadami deszczu, mecz czołowych drużyn Premiership rozpoczął się bez prezentacji zawodników i prowadzonym był w zawrotnym tempie. Do minimum skracano przerwy między biegami i jedyna długa wystąpiła po dziesiątej gonitwie. W sumie pojedynek trwał około 80 minut.

Pomimo braku najskuteczniejszego zawodnika całej ligi, Fredrika Lindgrena (średnia biegowa 2,700), obrońcy tytułu mistrzowskiego byli bardzo blisko zwycięstwa na trudnym terenie w hrabstwie Dorset. Pod nieobecność "Fredki" skutecznością popisywali się Rory Schlein i Kyle Howarth. Obaj jednak przegrali decydujący bieg z Brady'm Kurtzem i Hansem Andersenem, przez co Wilki wrócą do domu tylko z jednym punktem meczowym.

Po stronie podopiecznych Neila Middleditcha od początku do końca brylował niepokonany Kurtz. Solidnie zapunktowali także Andersen (11+1) i Jack Holder (9+1). Słabiej spisał się Grzegorz Zengota. Polak w czterech startach zapisał na swoim koncie jedynie 4 "oczka" i bonus, pokonując tylko trzech zawodników rywali.