Bartosz Zmarzlik najwyżej notowany w PGE Ekstralidze (ranking)

Przedstawiamy finalny ranking z notami pomeczowymi w PGE Ekstralidze w sezonie 2017. Zwycięzcą został Bartosz Zmarzlik z Cash Broker Stali Gorzów. Drugie miejsce zajął Rune Holta, a trzecie Artiom Łaguta.

Tomasz Janiszewski
Bartosz Zmarzlik rozgląda się na boki WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Bartosz Zmarzlik rozgląda się na boki.

Bartosz Zmarzlik nie miał sobie równych zarówno w klasyfikacji not WP SportoweFakty, jak i w klasyfikacji średniej biegowej (ZOBACZ STATYSTYKI). Zawodnik Cash Broker Stali Gorzów zdystansował konkurencję, przewodząc w rankingach od pierwszej części sezonu. W tabeli not pomeczowych za Zmarzlikiem uplasowali się Rune Holta i Artiom Łaguta, mając przy tym sporą przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

Łaguta został przy tym najwyżej notowanym obcokrajowcem w PGE Ekstralidze. Na kolejnych miejscach Tai Woffinden, Greg Hancock i dopiero za nimi zwycięzca rozgrywek z Fogo Unią Leszno, Emil Sajfutdinow oraz rewelacja zakończonej kampanii, Leon Madsen. Zmierzający po triumf w cyklu Grand Prix Jason Doyle, po słabej postawie w play-off zameldował się dopiero na szóstej pozycji wśród stranieri.

Wspólnie z Woffindenem na czwartej lokacie w ogólnym rankingu znalazł się Jarosław Hampel. Wielokrotny reprezentant Polski powrócił do bardzo dobrej formy po ciężkiej kontuzji i znowu należy do grona najlepszych polskich seniorów. Wiadomo już też, że sezon 2018 Hampel spędzi w nowym klubie.

W pierwszej dziesiątce ligi znaleźli się dwaj młodzieżowcy: Kacper Woryna i Maksym Drabik. Obaj wraz z Bartoszem Smektałą wyraźnie uciekli pozostałym jeźdźcom w swojej kategorii wiekowej. Warto odnotować spory awans Rafała Karczmarza po ostatnim spotkaniu. Młody gorzowianin był jednym z bohaterów Derbów Ziemi Lubuskiej i dzięki udanemu występowi przesunął się na czwarte miejsce wśród juniorów.

10 Igor Kopeć-Sobczyński Toruń 13 2,15

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

UWAGA: uwzględnia się zawodników, którzy są klasyfikowani w tabeli średniej biegowej