Oficjalnie: Poznaliśmy krajowy skład KSM-u Krosno

Stanisław Burza, Mariusz Fierlej, Marcin Rempała i Mariusz Puszakowski. Ta czwórka doświadczonych zawodników stworzy krajowe zestawienia KSM-u Krosno w przyszłorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Stanisław Burza WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza
Fierlej i Puszakowski z wilkiem na plastronie jeździli już w tym roku. Obaj rozgrywki zakończyli z kontuzjami. Szczególnie groźny był uraz tego pierwszego, bowiem doznał on uszkodzenia miednicy i złamania kości udowej. Jego rehabilitacja przebiega na tyle pomyślnie, że jest duża szansa, iż będzie on gotowy do jazdy już na początku sezonu. Mariusz Fierlej w minionym sezonie szczególnie skuteczny był na torze w Krośnie (śr. bieg. 2,080). Mariusz Puszakowski aż tak dobrze na domowym obiekcie nie jeździł, ale nadrabiał to na wyjazdach, gdzie punktował dość solidnie. On z kolei zakończył sezonem z urazem więzozrostu obojczykowo-barkowego lewego trzeciego stopnia, jednak również powinien być gotowy do jazdy wiosną.

Po rocznej przerwie do Krosna wraca Marcin Rempała. Wychowanek Unii Tarnów, były reprezentant Polski, ma za sobą najgorszy sezon w karierze. Nie miał pewnego miejsca w składzie Kolejarza Opole, a jak już je wywalczył, to w lidze zwykle zawodził. Mając na uwadze zmianę regulaminu i możliwość desygnowania nawet trzech obcokrajowców do składu, Rempała musi się liczyć z tym, że w Krośnie nie będzie miał łatwiej.

Zupełnie nową twarzą w KSM-ie jest Stanisław Burza. Doświadczony zawodnik przychodzi do Krosna ze Speed Car Motoru Lublin, gdzie spisywał się przez cały sezon dobrze i odegrał ważną rolę w awansie zespołu do Nice 1. LŻ. Warto przypomnieć, że w wygranym dwumeczu barażowym ze Stalą Rzeszów zdobył łącznie w siedmiu wyścigach 14 punktów i bonus.

Na tę chwilę w kadrze Wilków znajduje się tylko jeden młodzieżowiec. Jest nim 18-letni wychowanek klubu - Konrad Stec. Działacze cały czas prowadzą rozmowy z innymi drużynami, aby wypożyczyć dodatkowych juniorów.

Seniorską kadrę KSM-u w sumie stworzy dziewięciu zawodników. Pięciu obcokrajowców, którzy dołączą do zaprezentowanych już Polaków, klub ogłosi w środę w południe.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: polski siatkarz zaskoczył rywali w LM. "Szalony finisz!"
Który z zawodników będzie najmocniejszym punktem KSM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×