Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Orzeł i Ślączka powinni postawić na doświadczenie. Andersen i Kościuch doparowymi (taktyka)

Trudny orzech do zgryzienia przy ustalaniu składu będzie miał w nowym sezonie trener Orła Łódź, Janusz Ślączka. Rafał Trojanowski, były żużlowiec tego klubu, postawiłby na doświadczenie. Według niego atutem łodzian może być też nowy tor.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Od lewej: Robert Miśkowiak, Witold Skrzydlewski, Janusz Ślączka WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Od lewej: Robert Miśkowiak, Witold Skrzydlewski, Janusz Ślączka

"Taktyka" to cykl artykułów, w których omawiamy składy poszczególnych drużyn.

***

Analizę kadry Orła Łódź przeprowadził dla nas Rafał Trojanowski, żużlowiec tego klubu w latach 2011-2012.

Awizowany skład Orła: 1. Tungate, 2. Andersen, 3. R. Miśkowiak, 4. Kościuch, 5. Bogdanow, 6. J. Miśkowiak, 7. Błażykowski. Trener: Ślączka.

Omówienie par:

Rohan Tungate - Hans Andersen. Pierwsza para to najgorsze numery. Otwierają zawody, a na kolejny bieg czekają aż do siódmego po tym, jak tor bardzo się zmienia. Muszą być to więc zawodnicy z doświadczeniem z różnych torów i umiejętnością szybkiej oceny nawierzchni.

Robert Miśkowiak - Norbert Kościuch. Robert dysponuje bardzo dobrym startem i jeśli tylko upora się z problemami sprzętowymi z ubiegłego sezonu, będzie bardzo szybki. Nie awizuję go pod numerem 5. ze względu na Jakuba, bo uważam, że to rozpraszałoby ich obu, a powinni koncentrować się na sobie i mieć możliwość przekazania sobie informacji po wyścigu. Norbert, który często mija rywali po trasie, będzie miał w trzecim biegu możliwość ataku na całej szerokości toru.

Maksim Bogdanow - z juniorami: Jakubem Miśkowiakiem i Mateuszem Błażykowskim. Uważam, że Bogdanow najlepiej pasuje do tej roli. Jest to wszechstronny, sympatyczny zawodnik, a przychodząc do nowej drużyny, będzie starał się pokazać, jak pomóc młodszemu koledze i przez to zyskać uznanie kibiców oraz szefa.

Ocena trenera Janusza Ślączki: Janusz jest już doświadczonym trenerem, do tego lubianym w Łodzi, a to na pewno pomaga. Cel jest bardzo jasny - awans do PGE Ekstraligi, a to wiąże się z dużą presją. Przed trenerem Ślączką duże wyzwanie. Nowy tor i duża liczba topowych zawodników pierwszej ligi. To jednak może psuć atmosferę w drużynie.

Plus i minus Orła w oczach Trojanowskiego: Plusem na pewno nowy stadion, bo tor nie będzie znany dla przyjezdnych zawodników. Do tego możliwość rozgrywania meczów u siebie w rundzie rewanżowej. Za plus oczywiście wyrównany, mocny skład i bardzo dobry junior. Minusem jest jednak zbyt duża liczba dobrych zawodników na ławce.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Nikt nie będzie musiał mi robić zdjęć z ukrycia


Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy zgadzasz się z analizą Rafała Trojanowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • speedman Zgłoś komentarz
  W Orle brakuje mi tylko jeszcze jednego silnego juniora. Nadmiar seniorów to problem? Początek ligi pokaże kto ma miejsce a składzie a kto poczeka na swoją szansę.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Orzeł ma nadal silny skład .Zobaczymy na torze potencjał poszczególnych zawodników. P. Witold obawiać się nie musi Po jest w jego zasięgu.
   • RUNner Zgłoś komentarz
    Tak szeroka kadra nie przysłuży się dobrze atmosferze w zespole. Zawodnicy chcą jeździć i zarabiać pieniążki, a nie czekać na potknięcia kolegów. Liczę na to, że jakiś odpad z
    Czytaj całość
    Orła trafi do Gniezna w pierwszym okienku transferowym.
    • kowal Zgłoś komentarz
     Norbi powinien się załapać, choć pewnie będą dwa miejsca dla krajowców a czterech chętnych. Wydaje się , że najmniejsze szanse ma Grajczonek. Może być tak, że Hansior nie wstrzeli
     Czytaj całość
     się z formą i też pójdzie na ławkę. Zobaczymy w kwietniu.
     • bartiksm Zgłoś komentarz
      1.Maksim Bogdanow 2.Karol Baran/Josh Grajczonek(jeśli będzie miał polską licencję) 3.Rohan Tungate 4.Hans Andersen 5.Norbert Kościuch 6.Jakub Miśkowiak 7.Mateusz Błażykowski Jaki
      Czytaj całość
      Miśkowiak... przecież on się tutaj nie załapie więc nie wiem kto ustawia go jako prowadzącego parę :D
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×