WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polskie gwiazdy żużla w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów

Lubuska Policja, wspólnie z partnerami z Brandenburgii, realizuje projekt "Mistrzowie dwóch kółek", poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Głównym aktorami były gwiazdy światowego żużla - Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / KWP Gorzów Wlkp. / Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik na komendzie policji w Gorzowie.

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

W Polsce w 2016 roku doszło do 2302 wypadków drogowych i 4889 kolizji z udziałem motocyklistów, w wyniku których zginęło 244 motocyklistów, a 2065 doznało obrażeń ciała. W 2016 roku na terenie garnizonu lubuskiego doszło do 52 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 6 osób, a 46 osób odniosło obrażenia ciała. W tym samym okresie zaistniało 115 kolizji drogowych z udziałem motocyklistów.

Aby bezpieczeństwo motocyklistów było coraz wyższe, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp., wspólnie z policjantami z Brandenburgii,  ściśle współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Jednym z elementów tej współpracy jest realizacja projektu pod nazwą "Mistrzowie dwóch kółek". W ramach tej inicjatywy w październiku 2017 roku został ogłoszony konkurs, którego adresatami była młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich. Polegał on na stworzeniu scenariusza do spotu z udziałem gwiazd żużla - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika. Miał on dotyczyć przekonania motocyklistów do bezpiecznego zachowania na drogach.

Autorem najciekawszej propozycji został 13-letni Dariusz Kunka z Gorzowa Wielkopolskiego. Druga lokata przypadła 17-letniej Oliwii Opłotnej, a trzecie miejsce zdobył 16-letni Kacper Milewicz (oboje z Żagania). Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym zaproszenia VIP  na mecze żużlowe w przyszłym sezonie.

Premiera spotu jest zaplanowana na wiosnę 2018 roku. To ważne, aby przez autorytety nie tylko sportowe, nakłaniać i zachęcać młodych ludzi do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza, że są to z reguły osoby, których postawa życiowa cały czas się kształtuje i gdzie bardzo często nad rozsądkiem, górę biorą jednak emocje.

ZOBACZ WIDEO Prof. Marek Harat: Obrażenia Tomasza Golloba były bardzo poważne

Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy Dudek i Zmarzlik to właściwe osoby do promowania bezpieczeństwa wśród żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Każda akcja z jakimi osobami by nie była jest akcją pożądaną , która służy bezpiecznej jeździe.Druga strona medalu aby motocykliści zrozumieli że jazda bezpieczna służy wszystkim użytkownikom drug.Aby zdrowo wracali do swych domów rodzinnych.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Heavyman 0
  Moim zdaniem akcję powinni promować Miedziński i Pedersen.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kaźmirz Bendke 1
  golloba już DOŚC...już do obrzydzenia . Bidulek ma tyle kasy a jeszcze widnieje nr. konta na wpłatę zapomogi ...wstyd są też inni poszkodowani o których się zapomniało...a ten doktór to chyba se robi reklamę - jest wolność bez wciskani na chama reklam...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)