WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polskie gwiazdy żużla w kampanii na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów

Lubuska Policja, wspólnie z partnerami z Brandenburgii, realizuje projekt "Mistrzowie dwóch kółek", poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Głównym aktorami były gwiazdy światowego żużla - Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / KWP Gorzów Wlkp. / Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik na komendzie policji w Gorzowie.

W Polsce w 2016 roku doszło do 2302 wypadków drogowych i 4889 kolizji z udziałem motocyklistów, w wyniku których zginęło 244 motocyklistów, a 2065 doznało obrażeń ciała. W 2016 roku na terenie garnizonu lubuskiego doszło do 52 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 6 osób, a 46 osób odniosło obrażenia ciała. W tym samym okresie zaistniało 115 kolizji drogowych z udziałem motocyklistów.

Aby bezpieczeństwo motocyklistów było coraz wyższe, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp., wspólnie z policjantami z Brandenburgii,  ściśle współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Jednym z elementów tej współpracy jest realizacja projektu pod nazwą "Mistrzowie dwóch kółek". W ramach tej inicjatywy w październiku 2017 roku został ogłoszony konkurs, którego adresatami była młodzież ze szkół gimnazjalnych i średnich. Polegał on na stworzeniu scenariusza do spotu z udziałem gwiazd żużla - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika. Miał on dotyczyć przekonania motocyklistów do bezpiecznego zachowania na drogach.

Autorem najciekawszej propozycji został 13-letni Dariusz Kunka z Gorzowa Wielkopolskiego. Druga lokata przypadła 17-letniej Oliwii Opłotnej, a trzecie miejsce zdobył 16-letni Kacper Milewicz (oboje z Żagania). Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym zaproszenia VIP  na mecze żużlowe w przyszłym sezonie.

Premiera spotu jest zaplanowana na wiosnę 2018 roku. To ważne, aby przez autorytety nie tylko sportowe, nakłaniać i zachęcać młodych ludzi do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza, że są to z reguły osoby, których postawa życiowa cały czas się kształtuje i gdzie bardzo często nad rozsądkiem, górę biorą jednak emocje.

ZOBACZ WIDEO Prof. Marek Harat: Obrażenia Tomasza Golloba były bardzo poważne


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy Dudek i Zmarzlik to właściwe osoby do promowania bezpieczeństwa wśród żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Każda akcja z jakimi osobami by nie była jest akcją pożądaną , która służy bezpiecznej jeździe.Druga strona medalu aby motocykliści zrozumieli że jazda bezpieczna służy wszystkim użytkownikom drug.Aby zdrowo wracali do swych domów rodzinnych.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Heavyman 0
  Moim zdaniem akcję powinni promować Miedziński i Pedersen.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kaźmirz Bendke 1
  golloba już DOŚC...już do obrzydzenia . Bidulek ma tyle kasy a jeszcze widnieje nr. konta na wpłatę zapomogi ...wstyd są też inni poszkodowani o których się zapomniało...a ten doktór to chyba se robi reklamę - jest wolność bez wciskani na chama reklam...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×