Bradley Wilson-Dean i Jake Turner najlepszymi zawodnikami Północnej Wyspy

Mistrzostwa Północnej Wyspy rozegrane 20 stycznia w nowozelandzkim Auckland zakończyły się triumfami Bradleya Wilson-Deana oraz Jake'a Turnera. Pierwszy z nich zwyciężył wśród seniorów, drugi natomiast został najlepszym zawodnikiem do lat 21.

Mateusz Kozanecki
Bradley Wilson-Dean Materiały prasowe / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean

Jake Turner nie dał żadnych szans swoim rywalom w IM Północnej Wyspy do lat 21. Warto jednak zaznaczyć, że miał niewielką konkurencję. Oprócz niego w zmaganiach wzięło udział jeszcze dwóch zawodników i zawodniczka - Georgia Elvin.

Drugie miejsce zajął Jake Gillespie, a podium uzupełnił George Congreve, który z powodu defektu wycofał się z ostatniego wyścigu.

Na torze Rosebank Speedway w Auckland rozegrano jeszcze zmagania seniorów. Spośród dziesięciu awizowanych zawodników, na starcie pojawiło się zaledwie czterech. W tych zawodach bezbłędny był Bradley Wilson-Dean. Na drugiej lokacie uplasował się Ryan Terry-Daley.

Kolejny turniej w Nowej Zelandii odbędzie się 27 stycznia na torze Oreti Park. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie o mistrzostwo Południowej Wyspy.