System łączności w Nice 1.LŻ. Na razie tylko na meczach telewizyjnych

WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils. Maksim Bogdanovs ucieka, goni Oskar Ajtner-Gollob
WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils. Maksim Bogdanovs ucieka, goni Oskar Ajtner-Gollob

GKSŻ kupiła zestaw, dzięki którym sędzia, komisarz i kierownik startu będą w trakcie meczu w stałym kontakcie. W sezonie 2018 ma on być wykorzystywany w meczach telewizyjnych. Docelowo ma być używany we wszystkich spotkaniach.

W tym artykule dowiesz się o:

System łączności między sędzią, komisarzem i kierownikiem startu już działa, z całkiem dobrym skutkiem, w PGE Ekstralidze. Co daje? Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, czyli sprawnie i bez zakłóceń przeprowadzić zawody. Przykład? Sędzia nie musi schodzić z wieżyczki, kiedy gospodarz nie wykonuje należycie jego poleceń dotyczących równania bądź roszenia toru. Komisarz wie o wydanym poleceniu i jeśli coś jest robione niewłaściwie, to w każdej chwili może zareagować.

Równie ważna jest łączność sędziego z kierownikiem startu. Arbiter może dzięki temu prawidłowo ustawić zawodników pod taśmą startową. Kierownik, podobnie jak komisarz, ma słuchawki, które wygłuszają otoczenie. Dzięki temu słyszy niemal idealnie polecenia sędziego, który z wieżyczki widzi więcej.

Tak, jak zestaw komisarza i kierownika startu ma wygłuszenie, tak sędzia posiada zestaw (słuchawki z mikrofonem i radiotelefonem), dzięki któremu jego polecenia nie docierają do niepożądanych uszu.

Inną nowinką zakupioną przez GKSŻ jest aplikacja do wyników. Trudno powiedzieć, czy będzie ona działała już na start sezonu, ale jak już ruszy, to kibice dostaną produkt, dzięki któremu będą mogli, na bieżąco, śledzić wyniki spotkań Nice 1.LŻ na oficjalnym profilu ligi.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Źródło artykułu: