KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Prezes Włókniarza powinien wyrzucić Szombierskiego na zbity pysk. Jest niezrównoważony emocjonalnie

Rafał Szombierski w komentarzu na Facebooku oskarżył prezesa ROW-u Rybnik, że za miejskie dotacje dla klubu kupuje działki. Po dwóch dniach żużlowiec Włókniarza usunął wpis, przeprosił, ale zdaniem mecenasa Jerzego Synowca to za mało.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Rafał Szombierski / Na zdjęciu: Rafał Szombierski
- Byłem prezesem klubu i wiem, że takie rzeczy trzeba ucinać w zarodku - mówi nam Jerzy Synowiec, prawnik, były prezes Cash Broker Stali Gorzów. - Na miejscu prezesa Włókniarza, bo zawodnikiem tej drużyny jest obecnie Rafał Szombierski, wyciągnąłbym surowe konsekwencje. Za chwilę to prezes Włókniarza może zostać niesłusznie oskarżony. Wezwałbym więc zawodnika i wyrzucił go na zbity pysk. Szombierski od lat zdradza ewidentne objawy niezrównoważenie emocjonalnego, więc wszystkiego można się po nim spodziewać.

- Jeśli ktoś mówi takie rzeczy, jak Szombierski, to ja odpowiadam, przedstaw dowody chłopie. A jak ich nie masz, padnij przed prezesem Mrozkiem na kolana. A najlepiej weź kilof zamiast motocykla i do roboty - mówi autentycznie wzburzony sytuacją Synowiec, bo też jego zdaniem w żużlu jest coraz więcej chamstwa. - To idzie w złym kierunku, a tych kiepskich zachowań jest bardzo wiele. I jeszcze ten język. Szombierski swoim wpisem pełnym błędów pokazał, że nie powinien był ukończyć podstawówki.

Przeprosiny Szombierskiego, który publicznie odwołał zarzuty, tylko w niewielkim stopniu poprawiają jego sytuację. Gdyby ich nie było to, zdaniem Synowca, Mrozek musiałby iść do sądu. - Czasami się zastanawiam, czy tego typu ludzi pozywać? Czy nie lepiej machnąć ręką? Z drugiej strony prywatny akt oskarżenia nie jest drogi, a prawnik ogarnie się z tym w pół godziny. Szombierski miałby nauczkę.

Trudno przewidzieć, jakie będą dalsze sportowe losy Szombierskiego. Prezes forBET Włókniarza Częstochowa Michał Świącik nie widzi go w drużynie. - Nawet nie muszę go wyrzucać, bo Rafał podpisał z nami kontrakt warszawski - tłumaczy Świącik. - Nie zapraszałem go na prezentację drużyny, trudno mówić, że wiążemy z nim jakiekolwiek nadzieje. Zasadniczo zgadzam się jednak z mecenasem Synowcem, że w tego typu sprawach trzeba działać stanowczo.


ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"
Czy Włókniarz powinien odciąć się całkowicie od Szombierskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (127)
Zobacz więcej komentarzy (50)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×