Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Start Gniezno nie bawi się w zasłony dymne. Menadżer wyjaśnił swoje ruchy

Sporo dyskusji wywołał awizowany skład Car Gwarant Startu Gniezno na mecz w Lublinie z tamtejszym Speed Car Motorem. Zgodnie z przewidywaniami, dojdzie w nim do zmiany. Miejsce Olivera Berntzona zajmie Mirosław Jabłoński.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Mirosław Jabłoński WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński

- W Lublinie Mirek Jabłoński mógłby jechać za każdego. Ustawiłem ten skład w ten sposób, bo wiedziałem, że mamy przed sobą sparing. Bardzo się cieszę, że wszyscy zakończyli go zdrowo. Zawsze coś może się jednak zdarzyć. Będąc pewnym, że Mirek może jechać z każdym numerem, nie wystawiałem go do składu. Postanowiłem, że decyzję podejmę po treningu punktowanym - powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.

Wobec wprowadzonej zmiany, w zestawieniu czerwono-czarnych ponownie zabraknie miejsca dla Olivera Berntzona. - Mirek pojedzie z tym numerem, z którym startował w sparingu (numer 2). Oliver będzie musiał poczekać do poniedziałku. Wówczas podejmę decyzję, czy pojedzie w następnym meczu - dodał opiekun Startu.

Analizując awizowany skład gnieźnian na mecz w Lublinie, kibice mogli pomyśleć, że klub z pierwszej stolicy Polski stosuje zasłonę dymną. Podobne wnioski można było wyciągnąć po tym, jak trzy defekty na pierwszym miejscu w sparingu na poznańskim Golęcinie zasymulował Mirosław Jabłoński.

- Nie, nie ma zasłony dymnej. Mirek po trzech okrążeniach oszczędzał sprzęt. Po prostu zjeżdżał z toru na prowadzeniu. Zawsze w ten sposób na czterech wyścigach robi mu się jeden bieg mniej. Mirek ma takie podejście. Chciał pokazać, że jadąc z numerem drugim potrafi sobie radzić dobrze. Nie musiał robić czterech okrążeń. Nie wymagałem tego od niego, bo to doświadczony zawodnik. Znalazł to, co miał i jedzie do Lublina - dodał Wojciechowski.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Dyskusje wywołało też wystawienie pod numerem piątym Juricy Pavlicia. - Zaryzykowałem. Myślę, że jest to szansa. Kto oglądał ostatni mecz, może wiele rzeczy zauważyć. Chcę, aby moja najlepsza para jak najszybciej poznała tor w Lublinie, przejeżdżając trzy pierwsze biegi. Jeżeli będzie taka konieczność, to będę korzystał z rezerw taktycznych - wyjaśnił menadżer Startu.

Podczas meczu w Lublinie duet młodzieżowy drużyny z Gniezna ponownie stworzą Damian Stalkowski oraz Norbert Krakowiak. To oznacza, że szansy nie dostanie Maksymilian Bogdanowicz. - Jeszcze będzie musiał poczekać. Ma czas. Zgadzam się, że pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie podczas sparingu w Poznaniu. Pamiętajmy, że to był trening punktowany. Najważniejsze są mecze ligowe i po nich zapadają kluczowe decyzje. Podoba mi się postawa Maksa. Postawiłem na niego przed sezonem i jestem z tego bardzo zadowolony. Rwie się do jazdy! Niebawem zaczną się zawody młodzieżowe, a myślę, że wkrótce przebije się też do składu na mecz ligowy - podsumował Rafael Wojciechowski.

Skład Car Gwarant Startu na mecz w Lublinie (niedziela, 14:30)
1. Marcin Nowak
2. Mirosław Jabłoński
3. Adrian Gała
4. Eduard Krcmar
5. Jurica Pavlic
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Stalkowski

Czy uważasz, że Rafael Wojciechowski odpowiednio ułożył skład na mecz w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×