WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

El. SEC: Listy startowe turniejów kwalifikacyjnych. Znamy większość rywali Polaków

26 kwietnia w Bałakowie oraz 28 kwietnia w Debreczynie, Gorican i Pardubicach rozegrane zostaną rundy kwalifikacyjnej do Speedway Euro Championship 2018. Listy startowe tych turniejów są już prawie skompletowane.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Do obsadzenia zostało jeszcze sześć miejsc, które zajmą reprezentanci Danii oraz pozycja drugiego rezerwowego w Debreczynie. Zgodnie z tegorocznym regulaminem, z każdego turnieju kwalifikacyjnego, przepustkę do SEC Challenge uzyska trzech zawodników.

Finał eliminacji rozegrany zostanie 5 maja we włoskim Terenzano. Oprócz dwunastu najlepszych żużlowców z kwalifikacji, udział w nim weźmie trzech zawodników z dzikimi kartami oraz jeden nominowany przez gospodarza zawodów.

Przypomnijmy, że pewni udziału w cyklu SEC 2018 są najlepsi zawodnicy poprzedniej edycji, czyli Andrzej Lebiediew, Vaclav Milik, Artiom Łaguta, Krzysztof Kasprzak i Andreas Jonsson. Tegoroczne finały odbędą się na torach w Gnieźnie, Guestrow, Daugavpils i Chorzowie.

Listy startowe rund kwalifikacyjnych:

Bałakowo (26 kwietnia):
1. Grzegorz Zengota (Polska)
2. Jewgienij Kostygow (Łotwa)
3. Jesse Mustonen (Finlandia)
4. Milan Manev (Bułgaria)
5. Wiktor Kułakow (Rosja)
6. Ondrej Smetana (Czechy)
7. Roland Kovacs (Węgry)
8. Oleg Michaiłow (Łotwa)
9. Tobias Busch (Niemcy)
10. Andriej Kudriaszow (Rosja)
11. Szymon Woźniak (Polska)
12. Patrik Buri (Słowacja)
13. Matej Kus (Czechy)
14. Davis Kurmis (Łotwa)
15. Zdenek Holub (Czechy)
16. Tero Aarnio (Finlandia)

R1. Ilja Czałow (Rosja)
R2. Władimir Morozow (Rosja)

Początek zawodów: godz. 17:30 (czas miejscowy)
Sędzia: Marek Wojaczek
Prezydent Jury: Piotr Szymański

Dane toru:
Długość: 380 m
Szerokość na prostych: 12 m
Szerokość na łukach: 17 m

Debreczyn (28 kwietnia):
1. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
2. Renat Gafurow (Rosja)
3. Jozsef Tabaka (Węgry)
4. Josef Franc (Czechy)
5. Valentin Grobauer (Niemcy)
6. Jacob Thorssell (Szwecja)
7. Roland Benko (Węgry)
8. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
9. Marat Gatiatow (Rosja)
10. Janusz Kołodziej (Polska)
11. Gabriel Comanescu (Rumunia)
12. Stanisław Melnyczuk (Ukraina)
13. Nicolas Covatti (Włochy)
14. John Bernard (Francja)
15. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
16. Oliver Berntzon (Szwecja)

R1. Norbert Magosi (Węgry)
R2. Reprezentant Węgier (brak potwierdzenia)

Początek zawodów: godz. 14:00
Sędzia: Susanne Neuhauser (Austria)
Prezydent Jury: Matti Poysa (Łotwa)

Dane toru:
Długość: 402 m
Szerokość na prostych: 10,3 m
Szerokość na łukach: 16,2 m

Gorican (28 kwietnia):
1. Mike Jacopetti (Austria)
2. Nick Skorja (Słowenia)
3. Michele Paco Castagna (Włochy)
4. Erik Riss (Niemcy)
5. Matic Ivacic (Słowenia)
6. Kacper Woryna (Polska)
7. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
8. Kjastas Puodżuks (Łotwa)
9. Władimir Borodulin (Rosja)
10. Andriej Karpow (Ukraina)
11. Krzysztof Buczkowski (Polska)
12. Pontus Aspgren (Szwecja)
13. Daniele Tessari (Włochy)
14. Jurica Pavlic (Chorwacja)
15. Aleksandr Łoktajew (Ukraina)
16. Denis Gizatullin (Rosja)

R1. Jan Pintar (Słowenia)
R2. Dennis Fazekas (Węgry)

Początek zawodów: godz. 19:15
Sędzia: Wojciech Grodzki
Prezydent Jury: Greg Arnsek (Słowenia)

Dane toru:
Długość: 305 m
Szerokość na prostych: 12,8 m
Szerokość na łukach: 15,8 m

Pardubice (28 kwietnia):
1. Adam Ellis (Wielka Brytania)
2. Eduard Krcmar (Czechy)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
4. David Bellego (Francja)
5. Piotr Protasiewicz (Polska)
6. Timo Lahti (Finlandia)
7. Kevin Woelbert (Niemcy)
8. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
9. Glenn Moi (Norwegia)
10. Dmitri Berge (Francja)
11. Zdenek Simota (Czechy)
12. Reprezentant Danii (brak potwierdzenia)
13. Robert Lambert (Wielka Brytania)
14. Kai Huckenbeck (Niemcy)
15. Andriej Kobrin (Ukraina)
16. Lasse Frederiksen (Norwegia)

R1. Hynek Stichauer (Czechy)
R2. Patrik Mikel (Czechy)

Początek zawodów: godz. 14:15
Sędzia: Krister Gardell (Szwecja)
Prezydent Jury: Aleksandr Latosiński (Ukraina)

Dane toru:
Długość: 391 m
Szerokość na prostych: 15 m
Szerokość na łukach: 21 m

ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC Girls



KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Który turniej na tę chwilę wydaje się być najmocniej obsadzony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
FIM Europe

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    Czy chodzi o Indywidualne Mistrzostwa Europy? Ani razu nie wspomniano o tym w tekście.
    Tytułowa nazwa "El. SEC" też jakaś bez nazwy.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×