DMPJ: Fogo Unia Leszno najlepsza w Opolu. Zaskakujący wynik krakowian (relacja)

Fogo Unia Leszno była najlepsza w VI rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która odbyła się na torze w Opolu. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się Falubaz Zielona Góra i, niespodziewanie, Arge Speedway Wanda Kraków.

Mateusz Kozanecki
Wiktor Trofimow WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Wiktor Trofimow
Zawodnicy rywalizujący w grupie C nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek. We wtorek startowali na torze w Ostrowie Wielkopolskim, a już dzień później przyszło im walczyć o punkty w oddalonym o 150 km Opolu.

W Ostrowie zwyciężyły ex aequo aż trzy drużyny i wiele wskazywało na to, że środowe zawody również będą wyrównane. I rzeczywiście walka o jak najwyższą pozycję toczyła się właściwie do ostatniego biegu. Odstawali jedynie gospodarze, wśród których ponownie zabrakło Jarosława Krzywosza. Jego miejsce zajął Mateusz Pacek.

Z uwagi na wysoką temperaturą nawierzchnia na opolskim torze dość szybko przesychała, wskutek czego częściej niż zazwyczaj dokonywano roszenia. To sprawiło, że zawody mocno się przeciągały.

Na domiar złego w 15. wyścigu doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na ostatnim okrążeniu Krzysztof Sadurski najechał na tylne koło Szymona Szlauderbacha. Obaj upadli i konieczna była pomoc lekarska. Szlauderbach po chwili wrócił do parku maszyn i mógł kontynuować zawody, w którym zdobył zresztą komplet punktów.

Mniej szczęścia miał Sadurski, który znalazł się w karetce, a następnie został przewieziony do szpitala na badania. W momencie zakończenia turnieju nie było wiadomo, czy junior Fogo Unii Leszno doznał kontuzji.

Zawody toczyły się dalej, a upadek Sadurskiego nie rozproszył leszczynian, którzy odnieśli zwycięstwo. Oprócz wspomnianego Szlauderbacha, z bardzo dobrej strony pokazał się Wiktor Trofimow (10+1).

W 21. biegu spotkały się ze sobą Falubaz Zielona Góra i Arge Speedway Wanda Kraków. Podwójne zwycięstwo wywalczyli zawodnicy z PGE Ekstraligi, dzięki czemu mogli zrównać się punktami z outsiderem pierwszoligowych rozgrywek. Krakowianie zaliczyli kolejny bardzo udany występ, a to głównie za sprawą Bartłomieja Kowalskiego. Na torze w Opolu zdobył 11 punktów, przegrywając tylko z Marcelem Studzińskim.

Do rozegrania pozostała już tylko jedna runda w grupie C. Odbędzie się ona 26 czerwca na torze w Ostroie Wielkopolskim. Początek zmagań zaplanowany został na godz. 16.00.

Wyniki:

I. Fogo Unia Leszno - 23:
13. Wiktor Trofimow - 10+1 (2,2*,3,3)
14. Krzysztof Sadurski - 2+1 (1*,1,-,w)
15. Szymon Szlauderbach - 11+1 (3,3,3,2*)