KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wolniej, nie znaczy gorzej. To dzięki nim zobaczyliśmy mecz roku w Częstochowie

Damian Leszczyniak i Andrzej Puczyński przygotowali tor na spotkanie Włókniarza z Unią. Efekt? Mecz jak marzenie, który kibice oglądali na stojąco, nerwowo przygryzając palce. Inni toromistrzowie chyba powinni przyjeżdżać do Częstochowy po naukę.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Włókniarz - Unia Fredrik Lindgren w kasku czerwonym Obok Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Włókniarz - Unia. Fredrik Lindgren w kasku czerwonym. Obok Emil Sajfutdinow.

Wszyscy, zresztą całkiem słusznie, zachwycają się tym, co zobaczyliśmy w niedzielę na częstochowskim torze. Walka na całej szerokości, mijanki, wyrywanie sobie punktów na ostatnich metrach - to wszystko zobaczyliśmy na SGP Arenie w meczu forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno (47:43). Nie byłoby jednak tego wszystkiego, gdyby nie toromistrz obecny (Damian Leszczyniak) i były (Andrzej Puczyński).

Andrzej Puczyński to były zawodnik Włókniarza. Może nie jakiś wybitny, ale walczak, którego starsi kibice wspominają z łezką w oku. Puczyński przez lata był odpowiedzialny za przygotowanie częstochowskiego toru, który w tym czasie zyskał opinię jednego z najlepszych do ścigania w Polsce. Duża w tym zasługa geometrii i samej nawierzchni, ale i toromistrz dokładał swoją cegiełkę. Jako że jego karierę przerwała ciężka kontuzja po groźnym wypadku, to zawsze dbał o to, by tor był nie tylko dobry do ścigania, ale i bezpieczny.

Obecnie Puczyński zajmuje się żużlową szkółką, ale stara się pomagać swojemu następcy Damianowi Leszczyniakowi. Ten okazał się wyjątkowo pojętnym uczniem. W ostatnim czasie nawet jeśli komisarz patrzył mu na ręce, potrafił zrobić tor tak, że kibice dostawali dobre widowisko. W meczu z Unią Leszczyniak przeszedł jednak samego siebie. Oczywiście nie sposób nie pochwalić trenera Marka Cieślaka. W końcu to pod jego okiem toczyły się wszystkie prace.

Na ciekawą rzecz zwrócił nam uwagę prezes Włókniarza Michał Świącik. Powiedział on, że tor został spowolniony. Czasy biegów w trakcie ostatniego meczu były dużo gorsze od rekordu toru. W pierwszej fazie o 3 sekundy, w drugiej nawet o 6 sekund. Wynikało to z tego, że tor był twardy. Było na nim jednak super ściganie. To był trochę taki powrót do starego żużla, gdzie było wolniej, ale ciekawiej. Przypomnijmy, że wielu ekspertów komentując technologiczną rewolucję i coraz większe prędkości na żużlu, podkreślało, że trzeba by trochę zwolnić, a wtedy sport znowu zyska na atrakcyjności.


ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po częstochowsku
Czy inni toromistrzowie powinni jeździć do Częstochowy po naukę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (20)
 • Trol Trolek Zgłoś komentarz
  Ludzie ogarnijcie się. Wy wszędzie widzicie spisek, podstęp, nieuczciwość jakie to polskie. Bawcie się takimi widowiskami a nie użalajcie się nad sobą. ps. w tupolewie też był zamach
  Czytaj całość
  co?? ;)
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Dobry toromistrz zna doskonale swoje obowiązki jak zrobić tor pod swoich zawodników.
   • Łukasz Dragański Zgłoś komentarz
    Same psy ogrodnika sami nie mają ale drugiemu nie dadzą.
    • Franka Zgłoś komentarz
     Czestochowa Leszno to nie jest mecz sezonu tylko mecz przekretu. Znowu przegrywają biegi nominowane i Hampel z Koldim po Tarnowskim przekręcie stracili formę. Co im obiecał Cieslok ze tak
     Czytaj całość
     jemu się odwdzięczają. Nie robcie z ludzi idiotow. Kolejna handliwa niedziela.?ŻUŻLOWY POKER !
     • Cysio Zgłoś komentarz
      Klasyka żużlowej hipokryzji. Jak widowisko jest przednie to ochy i achy nad toromistrzem. A jak nudy na pudy to gromy na komisarza toru. A jak było tym razem ? Mecz miał status zagrożonego.
      Czytaj całość
      Tor został unity a następnie od soboty rano nadzorował jego przygotowanie komisarz. Status meczu zagrożonego został zdjęty dopiero w niedzielę rano, ale 8h przed meczem i tak tor przejmuje zawsze komisarz. PS. Widowisko na twardym, ubitym torze ? Nie może być :D
      • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
       Zawsze aktorzy mogą ładny spektakl zagrać, tylko aktorzy Kołodziej i Hampel pomylili swe role. Ich motory za bardzo jechały do tyłu.
       • kibic stali 1 Zgłoś komentarz
        każdy tor jest inny w Rzeszowie na betonie nie ma ścigania musi być lekko pod koło i trochę dziurek ( nie mowię o kopie)
        • -NIGHT- Zgłoś komentarz
         Jezeli chodzi o aktorstwo to faktycznie mamy mecz roku xcd ale jezeli chodzi o wynik to byl znany przed meczemxd
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×