Maksym Drabik: Bawię się żużlem

Maksym Drabik w kapitalnym stylu rozpoczął drogę do obrony tytułu IMŚJ. Podczas pierwszej rundy FIM Speedway U21 World Championship 2018 w Daugavpils zdobył 20 punktów i dzięki świetnej akcji w finale stanął na najwyższym stopniu na podium.

Michał Mielnik
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Maksym Drabik
Maksym Drabik jest obrońcą tytułu mistrzowskiego, który wywalczył przed rokiem. Podczas zeszłorocznej inauguracji, która odbyła się na torze w Poznaniu, zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski zdobył komplet punktów. Tym razem Polakowi zabrakło jednego "oczka" do maksimum.

- Speedway sprawia mi ogromną frajdę. Nie miałem żadnych szczególnych założeń na te zawody, jak i na cały sezon. W tym roku bawię się żużlem, który daje mi mnóstwo radości. W Daugavpils nie było łatwo, tor był trudny do rozszyfrowania. Musieliśmy szukać odpowiednich ustawień na tę nawierzchnię. Bardzo się cieszę, że zawody zakończyły się w taki, a nie inny sposób - powiedział Drabik.

Dzięki kapitalnemu otwarciu zmagań, Maksym Drabik ma szansę zostać trzecim zawodnikiem w historii Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który obroni tytuł mistrzowski. Co więcej, Drabik ma szansę zostać pierwszym żużlowcem, który zgarnie to trofeum trzy razy z rzędu. - Całkowicie odbiegam myślami od parcia na tytuł. Koncentruje się na najbliższych zawodach, a o reszcie na razie nie myślę - dodał zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski.

Druga runda cyklu zmagań najlepszych juniorów na świecie odbędzie się w Lesznie. Drabik jedzie na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w roli lidera klasyfikacji generalnej cyklu. - Mam nadzieję, ze Bartosz (Smektała - przyp.red) odpowiednio nas ugości w swoim mieście - powiedział żartobliwie Drabik.

- Nie byłem w tym sezonie w Lesznie, nie wiem jak zachowuje się tamtejsza nawierzchnia. Podczas treningu przed zawodami będziemy szukać odpowiednich ustawień - zakończył Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2017 roku.

Druga runda FIM Speedway U21 World Championship 2018 odbędzie się w Lesznie, 22 lipca 2018 o godzinie 18:45.