Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Czas na zmianę lokalizacji PGE IMME? Sławomir Kryjom ma pewną propozycję

Po raz trzeci z rzędu najlepsi żużlowcy PGE Ekstraligi będą rywalizować o laury w Gdańsku. Zdaniem Sławomira Kryjoma warto na przyszłość pomyśleć o zmianie gospodarza PGE IMME. - Moim strzałem jest Łódź - mówi ekspert.
Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Leon Madsen WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Leon Madsen

Zawody o miano najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi wpisały się już w kalendarium wydarzeń sportowych stolicy województwa pomorskiego. W ubiegłym roku zwycięstwu Leona Madsena przyglądało się około 5 tysięcy osób. - W Gdańsku możemy liczyć na miasto i biuro sportu. Naprawdę dobrze nam się współpracuje - komplementował Maciej Polny, szef KfSport, promotor rozgrywek.

Żadnych zastrzeżeń względem lokalizacji zawodów nie ma również Sławomir Kryjom. - Gdańsk jest okej. Niemniej uważam, że należy wyjść z tym produktem szerzej. PGE IMME powinno być organizowane w ośrodkach, które na co dzień nie uczestniczą w rozgrywkach PGE Ekstraligi - podkreśla menedżer żużlowy w rozmowie z WP SportoweFakty.

Ekspert podkreśla, że PGE IMME mają przede wszystkim charakter promocyjny i ich celem jest pokazywanie żużlowców w ośrodkach pozaekstraligowych. Kto zatem mógłby podjąć się organizacji turnieju w przyszłości? - Moim pierwszym strzałem jest nowy stadion w Łodzi. Myślę, że byłaby to fantastyczna nagroda dla kibiców w tym mieście. Oni przecież z utęsknieniem czekają na nowy stadion. Do tego doszłoby do promocji zawodników, którzy na co dzień przecież w Łodzi nie startują - tłumaczy Kryjom.

Przypomnijmy, że tegoroczna rywalizacja w Gdańsku rozpocznie się 5 sierpnia o 18.00. PGE IMME zostaną rozegrane po raz piąty w historii. W sezonie 2014 żużlowcy ścigali się w Tarnowie, rok później w Lesznie, a od 2016 roku gospodarzem niezmiennie jest Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi 2018Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy należałoby zmienić lokalizację PGE IMME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×