KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Władysław Gollob zrobił porządek. Wkrótce zniknie cały dług Polonii Bydgoszcz

Wkrótce do końca zostanie spłacony niemal pięciomilionowy dług Polonii Bydgoszcz. Drużynę na finansową prostą wyprowadził Władysław Gollob, który zrobił w bydgoskim klubie wielki porządek. To jego wielki sukces.

Dawid Borek
Dawid Borek
Władysław Gollob WP SportoweFakty / Krzysztof Urban. / Władysław Gollob
Władysław Gollob przejął stery w Polonii Bydgoszcz jesienią 2015 roku. Klub był wówczas zadłużony na kwotę około pięciu milionów złotych. Z tego w sumie na 650 tys. zł czekali Szymon Woźniak i Robert Kościecha, bydgoszczanie mieli też zaległości w stosunku do Polskiego Związku Motorowego. Żużlowcy i PZM zostali spłaceni już w miesiąc.

Następnie Władysław Gollob wziął się za gruntowne porządki w klubie. Tam, łagodnie rzecz ujmując, działy się dziwne rzeczy. - W Polonii, która miała 5 mln długu i obsługiwała może 10 żużlowców, było 11 etatów administracyjnych. W tym był toromistrz za spore pieniądze, który pracuje od marca do października. Gdy pytałem, co będzie robił w pozostałym czasie, odpowiadał "ja jestem toromistrzem". Do tego trzy księgowe, sprzątaczki, osoby na zlecenia i kierownik marketingu - wspomina Władysław Gollob.

Spore kłopoty były zwłaszcza z ostatnią ze wspomnianych przez byłego już prezesa Polonii Bydgoszcz osób. - Niezależnie od pensji, kierownik marketingu pobierał 20 proc. uzyskanych środków na rzecz klubu. Barter również był rozliczany jako pozyskanie pieniędzy, wobec czego przy wypożyczeniu polewaczki, która była wyceniona na 28 tys. zł w roku, pani od marketingu pobrała ok. 5 tys. zł, niezależnie od swojej pensji. Zwracam uwagę: to był barter, więc klub nic nie dostawał - tłumaczy Gollob.

1 października na stanowisku prezesa Polonii nastąpiła zmiana. Władysława Golloba zastąpił związany z bydgoskim klubem od wielu lat Jerzy Kanclerz. Już pod jego wodzą dług zostanie całkowicie spłacony, bowiem na 1 stycznia przyszłego roku zaległości będą wynosiły już tylko 700 tys. zł. 2 października przelana została ostatnia transza do banku.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Czy jesteś pod wrażeniem pracy Golloba w Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (90)
 • gryfik Zgłoś komentarz
  na obchodach 100 lecia klubu przecież nie bedzie wiecej jak 999 ludzi prawda Hejtusie ?
  • FIS 500 Zgłoś komentarz
   Jeszcze się obchody 100 lecia nie zaczęły a już co po niektórzy dzielą środowisko kibiców kto może być zaproszony a kto nie. Taka mała dygresja to sport nie polityka. Każdemu zależy
   Czytaj całość
   na rozwoju tego zasłużonego klubu a zdanie o Władysławie G. każdy ma prawie mieć inne.
   • Mirek65 Zgłoś komentarz
    Powodzenia sąsiedzi !! Pzdr z Torunia
    • ZIBI1966 Zgłoś komentarz
     Ale tam była patologia na Polonii i Golobach to pół Bydgoszczy się urządziło :). Dlatego klub jest tam gdzie jest !!!.
     • Rybnicki_Rekin Zgłoś komentarz
      Nie znam dobrze sytuacji z Władkiem. Jedynie co to przeczytałem parę komentarzy i więcej jest tych negatywnych (przynajmniej takie odnoszę wrażenie). Generalnie sam fakt spłaty tak
      Czytaj całość
      gigantycznego zadłużenia zasługuje na pochwałę. Równie dobrze klub mógł ogłosić upadłość i wrócić po roku z czystą kartą. Tylko, że zawodnicy zostali by z niczym.
      • PRZEM 312 Zgłoś komentarz
       Władysław zrobił porządek kupa śmiechu Dostał od miasta 8 milionów a zostało 700 tys długu Dobre
       • Marianno-Italianno Zgłoś komentarz
        To prawda, że Siopek jest bliski powrotu do Polonii ?
        • znajomy 1 Zgłoś komentarz
         Tak tylko p Wladek zapomnial dodać że toromistrz był zatrudnionyn na pełen etat i oprócz prac na torze wykonywal pracę gospodarcze.Poprzedni działacze wpelni wykorzystywali ten etat .
         • TOM-BYD Zgłoś komentarz
          Dług może i zmniejszył, ale spuścił klub na samo dno żużlowej mapy Polski. Mam nadzieję i trzymam za słowo, że Kanclerz zaatakuje w 2020r. pierwszą ligę!
          • znajomy 1 Zgłoś komentarz
           Witam wszystkich moja opinia jest taka co do wypowiedzi p Władka to pękam ze śmiechu znam byłego toromistrza i jesli 2200zl na reke to takie wielkie pieniądze za ponad 200 godzin w msc to
           Czytaj całość
           ta wypowiedz to kpina i ten cały porzadek tez byłem dzisiaj na poloni burdel jakiego niebyło
           • zulew Zgłoś komentarz
            Przed Polonią chyba lepsze dni. Przynajmniej w wymiarze sportowym, gdyż teraz jest na samym dnie (trzeba jednak uważać, gdyż Krosno pozyskało poważnego sponsora), Strony dotrzymały
            Czytaj całość
            warunków działania: właściciel W. Gollob spłacał pieniędzmi przekazanymi przez miasto długi poprzedników, uporządkował odpowiednio do sytuacji administrację klubu, nowe zadłużenia nie powstały, wynik jeszcze się jakoś trzymał w pierwszym roku tego eksperymentu, później klub sportowo pikował w dół. Sponsorów nie ma, widowni nie ma, środowisko lokalne podzielone, narybku nie ma, remontu stadionu nie było (jest jakaś mglista zapowiedź), żużel wciąż jest. Jaki jest ostateczny bilans minionych trzech lat?
            • gizolbydg Zgłoś komentarz
             Plus za spłatę długów, minus za walkę z BTŻ i zawodnikami odchodzącymi.
             • gryfik Zgłoś komentarz
              coraz mniej asów w rekawach zasr...nych hejterów , oj biedactwa :):):)
              Zobacz więcej komentarzy (29)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×