To był ten bieg. Wyścig, po którym Woffinden przejął koronę (wideo)

Za sprawą dwóch punktów w 22. wyścigu Grand Prix Polski w Toruniu, Tai Woffinden zapewnił sobie złoty medal IMŚ. Zobacz jeszcze raz tę gonitwę i wydarzenia tuż po jej zakończeniu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Tai Woffinden Radość z wygranej w GP WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tai Woffinden. Radość z wygranej w GP
Drugi półfinał turnieju na Motoarenie, pod taśmą kolejno Niels Kristian Iversen, Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Greg Hancock. Matematyka była prosta: Brytyjczyk musiał zdobyć w 22. biegu co najmniej jeden punkt, by zapewnić sobie trzecie w karierze mistrzostwo świata.

Woffinden przegrał start, ale już na drugim łuku przedarł się na drugą lokatę. Na tej pozycji zakończył ten wyścig, co oznaczało jedno: w wieku 28 lat po raz trzeci wywalczył złoty medal IMŚ.

Na dokładkę Woffinden wygrał jeszcze finałowy bieg Grand Prix Polski w Toruniu i po zawodach mógł cieszyć się podwójnie.