Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polonia Bydgoszcz chce do Ekstraligi. Na awans daje sobie pięć lat

Polonia Bydgoszcz wkrótce spłaci cały dług. Po sukcesie finansowym, kolejnym celem bydgoskiego klubu będzie poprawa sytuacji sportowej. W mieście nad Brdą chcą w ciągu pięciu lat awansować do PGE Ekstraligi.
Dawid Borek
Dawid Borek
Oskar Ajtner-Gollob WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Jesienią 2015 roku Polonia Bydgoszcz była zadłużona na około pięć milionów złotych. Wtedy panowanie w klubie przejął Władysław Gollob, który regularnie spłacał zaległości. Efekt jest taki, że 1 stycznia przyszłego roku dług będzie wynosił już tylko 700 tys. Ostatnią transzę przeleje już Jerzy Kanclerz, nowy prezes bydgoskiego klubu.

Po wyjściu na finansową prostą, Polonia zacznie misję pod tytułem "odbudowa pozycji sportowej". Ta, póki co, jest fatalna. W minionym sezonie Gryfy spadły do 2. Ligi Żużlowej, a w tym roku uplasowały się na przedostatnim miejscu w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Zwieńczeniem misji ma być awans do PGE Ekstraligi, na który w Bydgoszczy dają sobie pięć lat. Ten i inne punkty znalazły się w liście intencyjnym, podpisanym przez prezydenta Rafała Bruskiego i Jerzego Kanclerza.

Treść listu intencyjnego:

"Żużlowe tradycje zobowiązują. Pamiętne sukcesy, mistrzowskie tytułu, zarówno indywidualne jak i drużynowe, motywują i niezmiennie określają ambitne perspektywy rozwoju Żużlowego Klubu Sportowego "Polonia". Jednocząc się we wspólnym celu odbudowy znaczenia Miasta Bydgoszczy na mapie największych ogólnopolskich ośrodków sportu motorowego, opierając się na doświadczeniu, kompetencjach i zaangażowaniu Prezesa Zarządu - Pana Jerzego Kanclerza, wspólnie odpowiadamy na oczekiwania kibiców: osiągnięcia sukcesu sportowego, zapewniania stabilizacji finansowej ŻKS "Polonia" na lata 2020-2023 oraz koniecznej poprawy infrastruktury stadionu "Polonii".

Wobec powyższego strony niniejszego listu intencyjnego podejmują następujące zobowiązania:

1. Klub do 2023 roku zamierza powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.
2. Klub, poprzez podniesienie poziomu sportowego oraz działania marketingowo-organizacyjne, zapewni skuteczną promocję sportu żużlowego, gwarantującą wzrost liczby kibiców na trybunach.
3. Klub podejmie działania w celu cyklicznej organizacji turnieju o randze międzynarodowej - Kryterium Asów.
4. Miasto Bydgoszcz zapewni wsparcie finansowe szkolenia i udziału w rozgrywkach ligowych w następujących kwotach:
1 mln zł za udział w II lidze,
1,5 mln zł za udział w I lidze,
2 mln zł za udział w Ekstraklasie.
5. Na wniosek Prezesa Klubu, deklarującego zamiar osiągnięcia celu sportowego w postaci awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, wsparcie określone w pkt. 4 zostanie zwiększone o 0,5 mln zł.
6. Miasto Bydgoszcz zmodernizuje stadion "Polonii", uzgadniając zakres i terminy prac z Prezesem Klubu.
7. Miasto Bydgoszcz pokryje w formie dotacji koszty mediów w części dotyczącej działalności sportowej.

Podpisano:

Prezes Zarządu ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
Jerzy Kanclerz

Prezydent Bydgoszczy
Rafał Bruski

ZOBACZ WIDEO Imponujące statystyki PGE Ekstraligi

Czy wierzysz, że Polonia do 2023 roku awansuje do Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (36):
 • levybydg Zgłoś komentarz
  Kiełbasa wyborcza?
  • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś komentarz
   Chciałbym w to wierzyć,ale dopóki nie zobaczę nie uwierze.
   • darek pe Zgłoś komentarz
    Chyba masz racje, zmiana sie przyda, ale Bruski mocno prowadzi w prognozach. Nie wiadomo tez czy Latos jest lepszy.
    • Stratoman Zgłoś komentarz
     Widzę że na tym forum jest kupa na kupie łatwo wiernych kibicyków: Kur...a ogarnijcie się!!!. Wszystko jest kombinatorstwem tylko po, to żeby o głupić ludzi, a bruski na łatwo
     Czytaj całość
     wiernych bucach zdobędzie głosy..; Czy nie widzicie jak bruskiemu się pali koło 4-rech liter. Bruski nie był jeszcze nigdy tak zagrożony jak teraz i boi się o koryto. Jak będziecie mądrzy to Bydgoszcz nabierze nowego blasku: Mało wam oszustw przez 8 lat??? jeszcze teraz chcecie się dać wrobić. Wiecie co znaczy słowo AUTOSUGESTIA!!! - TAK WŁAŚNIE DZIAŁA BRUSKI !!! . Teraz jest okazja do zmiany Prezydenta,więc zmieńmy go: Lepszej okazji nie będzie. Ja oficjalnie mówię dość i z całym sumieniem idę głosować na Latosa i się tego nie wstydzę.Ogarnijcie rozum!!!.
     • zulew Zgłoś komentarz
      Prezydent nie miał dotąd zbyt szczęśliwej ręki do powoływania prezesów klubu. Wszyscy z Gollobem na czele wisieli na miejskiej kasie. Oby teraz to się zmieniło, chociaż deklaracja aż
      Czytaj całość
      1,5 bańki w II lidze plus remonty sstadionu to jest wręcz wspaniałomyślne pociągnięcie prezydenta. Oby nie zniechęciło do poszukiwania innych sponsorów.
      • netoperek Zgłoś komentarz
       Czytając ten artykuł chce mi się śmiać z grupy mądrali czyli grupy nawiedzonych bydgoskich kibiców, którzy uznali prezydenta Bruskiego za grabarza Polonii. (o epitetach pod moim adresem
       Czytaj całość
       nie wspomnę) Według nich Bruski miał "skasować" klub i stadion, a teren obiektu był już jakoby sprzedany bliżej nieokreślonemu (acz im znanemu) inwestorowi. :) Czas mija a tu nie dość, że klub istnieje to jeszcze taka pisemna, jednoznacznie i optymistycznie brzmiąca deklaracja! Szkoda jeszcze (dla kibiców Polonii) że papa Gollob ma zbyt apodyktyczną naturę i nie był w związku z tym w stanie przyciągnąć więcej istotnych sponsorów. Uważam, że bydgoski klub śmiało mógł być solidnym teamem I ligi.
       • Max Payne Zgłoś komentarz
        widze 5 latki zaczęły być modne w sporcie żużlowym :) czy ja dobrze widzę ten zły RB pomaga Polonii oj co niektórzy dostaną pomieszania z poplątaniem :D ale już widać niektóre
        Czytaj całość
        chorągiewki ustawiają się w inna stronę :D jaka jest cieniutka granica od nienawiści do miłości :D:D 2023 hmm to jest ten szybki powrót na salony od 2015
        • miro thorn Zgłoś komentarz
         Powinni zacząć od pozbycia się tego obecnego prezydenta który położył sport w Bydgoszczy,teraz przed wyborami tradycyjne cuda na kiju po wyborach oczywiście destrukcji ciąg dalszy...a
         Czytaj całość
         potem ogarnąć ludzi z branży i działać...Toruń czeka na Bydgoszcz...
         • Arkanoid Zgłoś komentarz
          kurde kolejna druzyna ogłasza ze chce do eligi...niestety eliga nie jest z gumy usialaby miec 30 zespolow aby spelnic wszystkich pobozne zyczenia :)
          • Daniel Siwak Zgłoś komentarz
           Tylko , że Wilki Krosno w ciągu najbliższych 5 lat chcą awansować do E-ligi . No cóż zobaczymy . Polonia Bydgoszcz to marka na e-ligę . Niech wszystko ogarną i zapraszamy
           • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
            Klub to na razie ruina więc pozostała nadzieja , że to nie są puste obietnice.Pamiętajmy , że zawsze są mocne , magiczne słowa kiedy zbliżają się wybory więc raczej ze spokojem
            Czytaj całość
            trzeba do tego podchodzić.Ileż razy był zapowiadany chociażby remont stadionu , który żyje latami dziewięćdziesiątymi ? Plan może i zacny jednak niech się wreszcie coś dzieje a nie same zapowiedzi.
            • Młody APATOR Zgłoś komentarz
             fajnie by bylo znow zobaczyc derby i 3 druzyny z kujaw w eksstralidze
             • KRZYZAK Zgłoś komentarz
              Czy po wyborach list intencyjny bedzie mial "moc sprawcza"? :) Jestem z wami sasiedzi:)
              Zobacz więcej komentarzy (23)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×