Pierwsze w historii zawody seniorów na jednakowych silnikach

Sobotni turniej kończący karierę sportową Mariusza Puszakowskiego będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii seniorzy wezmą udział w oficjalnych zawodach na podstawionym przez organizatora sprzęcie.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Mariusz Puszakowski WP SportoweFakty / Wojciech Klepka / Na zdjęciu: Mariusz Puszakowski
Punktualnie o godzinie 12:00 odbędzie się losowanie silników. Zawodnicy, zgodnie z numerami startowymi, będą losowali numery dwuzaworowych silników Jawa 500cc 2V. Następnie wszyscy będą mieli ok. 1,5h na montaż silnika w ramie. O 13:30 przewidziana jest krótka sesja treningowa w celu przetestowania wylosowanych silników. Każdy z zawodników pojawi się na torze co najmniej 4 razy. Po zakończeniu fazy zasadniczej odbędzie się bieg finałowy.

- Trudno w tej rywalizacji mówić o faworytach, ponieważ dla zdecydowanej większości będzie to zupełna nowość. Testowaliśmy tę formułę przez blisko 2 lata w cyklu Nice Cup i teraz pojawiła się możliwość sprawdzenia formuły dla seniorów. Będzie to na pewno kolejne ciekawe doświadczenie. Na trybunach mają pojawić się przedstawiciele klubów z Ukrainy czy Węgier, którzy także zainteresowani są przeprowadzeniem zawodów na podobnych zasadach u siebie. Wszystkie te działania mają na celu ograniczenie kosztów uprawiania sportu żużlowego - mówi Wojciech Jankowski, menedżer w Nice Polska, jeden z organizatorów turnieju.

Na podstawionych przez organizatora silnikach wystąpi 8 zawodników. Będzie to ciekawe zestawienie rutyny z młodością. Faworytem do wygranej wydają się być Krzysztof Buczkowski oraz Antonio Lindbaeck, ale w opisywanej formule tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. Ciekawe, jak w tej formule zaprezentuje się powracający na tor Adam Skórnicki, który w przeszłości miał okazję przetestować projektowane silniki Jawy. W nagrodę za zwycięstwo w tegorocznej edycji cyklu Nice Cup 2V miejsce w turnieju otrzymał również zawodnik Polonii Bydgoszcz, Tomasz Orwat.

Pozostałych 12 zawodników, zaproszonych przez Mariusza Puszakowskiego, weźmie udział w oddzielnej rywalizacji na sprzęcie własnym w III Memoriale im. Mariana Rose. Wśród faworytów do zwycięstwa należy upatrywać Szymon Woźniaka, Pawła Przedpełskiego czy indywidualnego mistrza świata juniorów, Bartosza Smektałę. Łącznie na zakończenie sezonu kibice obejrzą 22 wyścigi.

Początek tego wyjątkowego turnieju na toruńskiej Motoarenie w sobotę o godzinie 14:30. Biletem wstępu na zawody będzie program dostępny w kasach w dniu zawodów od godziny 12:00 w cenie 10 zł. Sędzią zawodów będzie Piotr Nowak.

Lista startowa Nice Challenge 2018: Puzon Last Lap
14. Mariusz Puszakowski
15. Krzysztof Buczkowski
16. Antonio Lindbaeck
17. Adam Skórnicki
18. Marcin Jędrzejewski
19. Tomasz Orwat
20. Krzysztof Jabłoński
21. Sebastian Niedźwiedź

ZOBACZ WIDEO Mistrzyni w rzucie młotem uwielbia speedway i kibicuje żużlowcom


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×