Żużlowa niedziela: przedostatni żużlowy dzień w Polsce. Znaki zapytania co do finału SDC

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Greg Hancock
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Greg Hancock
zdjęcie autora artykułu

Przy sprzyjającej aurze powinny odbyć się turnieje zaplanowane na niedzielę na torach w Tarnowie, Opolu i Rzeszowie. To ostatnia taka dawka żużla w tym roku zaaplikowana jednego dnia. W kalendarzu pozostanie już tylko Łańcuch Herbowy (za tydzień).

[b]

II Memoriał Krystiana Rempały w Tarnowie[/b]

W Mościcach po raz drugi odbędzie się turniej poświęcony tragicznie zmarłemu przed dwoma laty Krystianowi Rempale. Przed rokiem najlepszy okazał się Jakub Jamróg, który teraz także stanie pod taśmą, ale tym razem w rywalizacji parowej. Obok zawodnika Grupy Azoty Unii Tarnów publiczności zaprezentują się m.in. Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Daniel Kaczmarek, Wiktor Lampart, czy wujek zmarłego Marcin Rempała. Niestety, wskutek decyzji władz tarnowskiego klubu nie odbędzie się bezpośrednia transmisja z niedzielnych zmagań. Początek turnieju o 14:15.

Drużyna Prezesa - Drużyna Mistrza w Opolu Sezon w Opolu dobiegnie końca pojedynkiem drużyn OK Kolejarza i mistrza Jerzego Szczakiela, najlepszego żużlowca na świecie z 1973 roku. Na starcie 16 zawodników, w tym m.in. były uczestnik cyklu Grand Prix - Bjarne Pedersen, Norbert Kościuch, Kacper Woryna, czy Paweł Miesiąc, który w 2016 roku reprezentował barwy opolskiego klubu, a który w minionym sezonie ligowym wywalczył awans do PGE Ekstraligi z zespołem z Lublina. Okazję do zaprezentowania swoich możliwości będzie mieć też duński talent - Jonas Seifert-Salk. Początek meczu o 15:00.

III runda Speedway Diamond Cup w Rzeszowie Turniej, który miał być piątym, a będzie trzecim. Turniej, którego lista startowa... nie jest znana. W końcu turniej z cyklu, który miał wejść w żużel szturmem, a który rozczarował i okazał się niewypałem. W środowisku mówi się, że Ireneusz Nawrocki przeliczył się, organizując zawody, mające na celu promocję żużla, nagradzanie zawodników i kibiców hojnymi prezentami (nagrodą główną dla zwycięzcy ma być prawdziwy diament) i zaprezentowanie kibicom dobrego ścigania.  W Rzeszowie teoretycznie ma być wszystko zorganizowane na odpowiednim poziomie, choć na dobrą sprawę wciąż nie wiemy, kto weźmie udział w całej rywalizacji. Udział miał potwierdzić lider klasyfikacji i główna gwiazda imprezy - Greg Hancock. Początek o 18:00.

ZOBACZ WIDEO: Mieszane uczucia Jarosława Hampela. "Sezon nie był najgorszy, ale też nie był wymarzonym"

Źródło artykułu: