Emil Sajfutdinow podpisał nowy kontrakt. W rozmowach pomógł burmistrz

Emil Sajfutdinow zamierza w większym wymiarze startować w lidze rosyjskiej. Żużlowiec podpisał kontrakt z Turbiną Bałakowo, a w rozmowach 29-latka z klubem pomógł sam burmistrz miasta.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
W ostatnich latach Emil Sajfutdinow unikał startów w ojczyźnie. Sytuacja uległa zmianie pod koniec ubiegłego sezonu, kiedy to podpisał kontrakt z Turbiną Bałakowo. Żużlowiec pomógł ekipie w pierwszym meczu finałowym, ale zabrakło go w rewanżu, co ostatecznie przesądziło o przegraniu walki o tytuł z Wostokiem Władywostok.

W sezonie 2019 najlepszy rosyjski żużlowiec będzie mieć jednak kolejną okazję, by odnieść sukces z Turbiną.

- Będę startować w lidze rosyjskiej w przyszłym roku, choć nadal nie jestem w stanie określić liczby meczów. Chcę podziękować burmistrzowi miasta Bałakowo, Aleksandrowi Sołowowowi za pomoc w rozmowach z klubem. Mam nadzieję, że sezon 2019 przyniesie nam dużo radości i mnóstwo zwycięstw - ogłosił Sajfutdinow.

Żużel w Rosji przeżywa w ostatnich miesiącach lepsze chwile. Latem tego roku Sajfutdinow w duecie z Artiomem Łagutą wygrał pierwszą edycję Speedway of Nations. W efekcie działacze FIM i BSI postanowili, że kolejna edycja tej imprezy odbędzie się właśnie na Wschodzie. Jej gospodarzem ma być Togliatti.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji
Czy starty Emila Sajfutdinowa w lidze rosyjskiej pozytywnie wpłyną na popularność żużla w tym kraju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×