Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Włoski żużel na ostrym zakręcie. Mistrzostwa kraju odbędą się na jednym torze

W poniedziałek (10 grudnia) ogłoszony został terminarz przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Włoch. Rywalizacja składać się będzie z siedmiu turniejów. Wszystkie odbędą się na tym samym torze.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stadion w Terenzano / Na zdjęciu: Stadion w Terenzano

Włoski żużel od dłuższego czasu przeżywa spory kryzys. Jedynymi zawodnikami, którzy są w stanie rywalizować na arenie międzynarodowej, są Paco Castagna oraz naturalizowany Argentyńczyk Nicolas Covatti.

W mistrzostwach kraju nie udaje się skompletować 16-osobowej stawki, wobec czego listę startową muszą uzupełniać obcokrajowcy, którzy jednak nie są brani pod uwagę przy tworzeniu klasyfikacji generalnej.

Nadchodząca edycja IM Włoch ma się składać z siedmiu turniejów, przy czym wszystkie zaplanowane zostały w Terenzano. Z powodu licznych problemów stadion w Lonigo nie będzie dostępny. Po raz kolejny nie zdecydowano się na organizację żadnych zawodów w Badia Calavena.

Ostatnia edycja Indywidualnych Mistrzostw Włoch przyniosła sporo emocji. Cztery razy pierwsze i drugie miejsce zajmowali Paco Castagna oraz Nicolas Covatti. Wobec tego obaj zgromadzili na swoich kontach po 188 punktów i konieczne było przeprowadzenie biegu dodatkowego. W nim Castagna zwyciężył i obronił tytuł.

Brązowy medal wywalczył Mattia Lenarduzzi, który jednocześnie został mistrzem kraju do lat 21. Podium wśród juniorów uzupełnili Michele Menani oraz Lorenzo Covizzi.

Terminarz IM Włoch 2019:
13.04.2019 - I runda
14.04.2019 - II runda
18.05.2019 - III runda
19.05.2019 - IV runda
07.09.2019 - V runda
08.09.2019 - VI runda
12.10.2019 - VII runda

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy włoski żużel wyjdzie z kryzysu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook.com/GPARacingSpeedway

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×