Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr Rusiecki, prezes Fogo Unii: Łaguta nie rozumie, co się do niego mówi

Grigorij Łaguta przy okazji niedawnych przenosin z ROW-u do Motoru zdradził, że miał też propozycję z Fogo Unii. - W lipcu 2018 roku zapytałem go tylko, jakie ma plany na sezon 2019, a on od razu, że oferta była - mówi nam Piotr Rusiecki.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Grigorij Łaguta i skuteczny atak na Antonio Lindbaecka Newspix / Paweł Wilczyński / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta i skuteczny atak na Antonio Lindbaecka

- Miałem też oferty z Fogo Unii i Stali Gorzów - mówił nam Grigorij Łaguta, kiedy rozmawialiśmy z nim o kulisach kontraktu ze Speed Car Motorem Lublin. - Łaguta nie rozumie, co się do niego mówi - ripostuje Piotr Rusiecki, prezes Fogo Unii Leszno. - W lipcu 2018 roku zapytałem go tylko, jakie ma plany na sezon 2019, a on od razu, że oferta była - mówi działacz.

Warto wyjaśnić, że mistrz Polski jeszcze w lipcu sondował rynek, bo w ostatnich dniach miesiąca Janusz Kołodziej awansował do Grand Prix. W klubie obawiano się, że to może się wiązać ze znaczącym podniesieniem finansowych żądań przez zawodnika. Nic takiego jednak się nie stało. Kołodziej poprosił o podwyżkę, ale nie była ona na tyle znacząca, by burzyła klubowe finanse.

Czytaj także: Prezes Falubazu: Dowhan chce zachować władzę, ale nie chce dać pieniędzy

Swoją drogą Łaguta nawet w przypadku finansowego wariactwa Kołodzieja nie byłby pewniakiem do angażu w Fogo Unii. W klubie dbają o dobrą atmosferę w parku maszyn, a nie od dziś wiadomo, że nie ma wielkiej chemii między Łagutą i Emilem Sajfutdinowem, jednym z liderów leszczyńskiej drużyny. Emil lubi się z Artiomem Łagutą, bratem Grigorija, ale z tym ostatnim nie ma już takich dobrych relacji. Oczywiście na siłę można zbratać wszystkich, ale z Grigorijem Łagutą w składzie mogły wyjść jakieś kwasy.

A już poza wszystkim, to chyba faktycznie oferty Unii dla Łaguty, w takim sensie, że padły konkretne kwoty, nie było. Prezes Rusiecki na prawdziwość swoich słów przytacza nam przykład, że przecież zaraz po ostatnim meczu ogłosił, iż mistrz pojedzie w sezonie 2019 w tym samym składzie. Ta zapowiedź była poprzedzona mnóstwem rozmów z zawodnikami. Takich rzeczy nie załatwia się w jednym dniu, lecz co najmniej przez kilka tygodni. W Lesznie już w okresie wakacyjnym krótko po wspomnianym dialogu Rusiecki - Łaguta, mieli wiedzieć, na czym stoją.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Czy Unia dobrze zrobiła zachowując skład z sezonu 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12):
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Łaguta nie głupi chłop on do brze wie co się od niego chce tylko to Rusek chytry na kasę .Kiedyś ta kasa jego zgubi.Dla niego danie słowa nic nie znaczy.
  • SullivanCKM Zgłoś komentarz
   nie od dziś wiadomo, że nie ma wielkiej chemii między Łagutą i Emilem Sajfutdinowem, jednym z liderów leszczyńskiej drużyny. Emil lubi się z Artiomem Łagutą, bratem Grigorija, ale z
   Czytaj całość
   tym ostatnim nie ma już takich dobrych relacji Ostafinski co to za bełkot ?
   • Speed-Matt Zgłoś komentarz
    Panie Piotrze - czy przeprosił Pan już klub z Wrocławia za swoje oskarżenia przedstawiane w mediach?
    • Cysio Zgłoś komentarz
     Obstawiam że Rusiecki składał ofertę, tylko odpowiedzi nie zrozumiał. Grisza się spytał o "dzengi", zaś Rusiecki zrozumiał "dzięki" i negocjacje nie wypaliły ;)
     • PGE Ekstraliga fun Zgłoś komentarz
      Panie Ostaf - dawno nie czytałem większych bzdur i wypocin - co ty możesz wiedzieć o Kołodzieju i na jakich zasadach jest finansowany w Lesznie. To, że zostanie Kołodziej w Lesznie na 2
      Czytaj całość
      lata Pan Józef wiedział przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu zanim Janusz dostał się do GP... Pogratulować informatora i rzetelności panie Ostafiński
      • Kontroler Zgłoś komentarz
       Ostafiński i wszystko jasne. Dalej wypocin można już nie czytać. Chłop nie może sobie darować, że jego kolega z Rybnika dał się się zrobić w bambuko.
       • Anastazy Zgłoś komentarz
        Zaczynać sezon bo już coraz to lepsze tematy są klepane ha ha.
        • dalavega Zgłoś komentarz
         Koksu chciałby mieć ofertę z Unii,oj chciałby!
         • omniscient Zgłoś komentarz
          Unia Leszno sondowała rynek przez awans Kołodzieja do SGP??? Co to jest za bełkot? Rynek się sonduje czy się ma powód czy nie. Nawet na tym się ,,redaktor prowadzący" nie zna?
          Czytaj całość
          #ostafnabezrobocie
          • mrfreeze Zgłoś komentarz
           Ciekawe jaki numer Grisza wywinie w Lublinie.
           • Tandberg13 Zgłoś komentarz
            Tak.... Tak. Teraz tacy wszyscy święci. Nikt z nikim o niczym nie rozmawia . A miesiąc przed otwarciem okna transferowego 95 % zawodników wie gdzie będzie jeździć. Jakie to wszystko
            Czytaj całość
            zakłamane, niedobrze się robi.
            • yes Zgłoś komentarz
             Rusiecki spytał co słychać i okazało się, że Łaguta jest rozchwytywany :) Spotkało się dwóch samotnych facetów. Jeden mówi: dobrze, że chociaż bywamy u siebie, gdyż można by
             Czytaj całość
             było zwariować. Drugi na to: jednak dobrze, że bywamy u siebie - ja u siebie i ty u siebie...
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×