KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezydent Świętochłowic nie da zaginąć żużlowi. "Nie dopuścimy do tego"

Śląsk Świętochłowice został bez stadionu i walczy o przetrwanie. Prezydent miasta uspokaja władze klubu oraz kibiców. - Na pewno nie dopuścimy do tego, by żużel zaginął - mówi nam Daniel Beger.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
- Zależy nam na dalszej obecności żużla w Świętochłowicach. Na pewno nie dopuścimy do tego, by "czarny sport" zaginął, a szkółka, która dobrze funkcjonuje, przestała istnieć - przekazał nam prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. Te słowa mają uspokoić kibiców i władze Śląska Świętochłowice. Nastroje w klubie są dalekie od ideału. W obliczu 80-tysięcznej dotacji dla dwóch sekcji (speedrowerowej i żużlowej), działacze Śląska podjęli decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

- Kwoty dotacji dla klubów sportowych w 2019 roku wynikają z obecnego
stanu finansów miasta. Na dzień 31 grudnia 2018 zadłużenie miasta, bez
jednostek finansowych, wraz z poręczeniami wynosiło ponad 102 mln
złotych, w tym 20 mln stanowiły niezapłacone faktury za 2018 rok. Dla
zobrazowania sytuacji - nieuregulowane przez poprzednie władze
zobowiązania stanowią połowę kosztów przebudowy stadionu. Gdyby tych
zaległości nie było, miasto mogłoby także pozwolić sobie na wyższe kwoty
dotacji dla klubów sportowych - dodał Beger.

Do tego prezydent miasta zaangażował się w rozmowy z innymi ośrodkami żużlowymi, co miałoby pomóc młodym zawodnikom trenującym w szkółce na regularne treningi. Po pracach rozbiórkowych stadion Skałka im. Pawła Waloszka nie nadaje się do użytkowania.

- Prezydent Daniel Beger podejmuje działania, mające na celu współpracę z istniejącymi klubami, tak by zapewnić możliwość trenowania przez młodych zawodników ze Świętochłowic - przekazała nam Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowa świętochłowickiego Urzędu Miasta.

Kibice Śląska mają sporo zastrzeżeń do działalności prezydenta miasta. Część z nich rozumie oszczędności, gdyż miasto jest w opłakanej sytuacji finansowej i jak mówił Beger, istniała groźba likwidacji gminy. Są też tacy, którzy krytykują oszczędnościową politykę władz miasta. Z kolei były prezydent, Dawid Kostempski, zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury w sprawie działania Begera na szkodę gminy.

ZOBACZ WIDEO Mecz Lech - Legia. "Tego spotkania nie dało się oglądać"
Czy wierzysz w to, że w Świętochłowicach powstanie nowy stadion żużlowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • FaUst Zgłoś komentarz
  Świętochłowice to muszą walczyć o przetrwanie jako miasto, o żużlu nie wspominając.
  • AJ10 Zgłoś komentarz
   Czego portal nie podał Dawid Kostempski jest członkiem Platformy Obywatelskiej - to były prezydent Świętochłowic, a Daniel Beger, obecny prezydent był prezesem Stowarzyszenia Przyjazne
   Czytaj całość
   Świętochłowice
   • intro Zgłoś komentarz
    i tak oto żużel stała się ofiarą kiełbasy wyborczej Po co były prezydent burzył stadion?
    • Roman Zarzycki Zgłoś komentarz
     Szkoda,że się tak szybko wycofali. Można by było chłopaków zabrać na treningii do Opola i przygotować ich do turnieju młodzierzowego i pościć ich pod szyldem "Śląska"
     Czytaj całość
     Świętochłowice. w Opou już mamy świetnego szkoleniowca Krzysztofa Bassa. Bardzo fajny był by gest od włodarzy Kolejarza Opole w stronę Krzysztofa Bassa i zaopiekowaniem się młodzikami z Świętochłowic.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×