Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest porozumienie w Falubazie! Miasto wejdzie do spółki

Stanisław Bieńkowski, Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn doszli do porozumienia ws. wejścia miasta do Falubazu Zielona Góra. Miasto wkrótce zostanie akcjonariuszem spółki prowadzącej klub.
Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Protasiewicz WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz

"Porozumienie Akcjonariuszy. Zarząd ZKŻ SSA informuje że w dniu 27 lutego 2019 roku odbyło się walne zgromadzenie akcjonariusz ZKŻ SSA, które podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji w liczbie 4694, uchwalając wyłączenie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy i skierowania nowej emisji akcji do Miasta Zielona Góra. Powyższe oznacza, że Miasto Zielona Góra zostanie niebawem akcjonariuszem spółki prowadzącej Klub" - przekazał w komunikacie zielonogórski klub.

W praktyce oznacza to, że akcjonariusze dali zielone światło na to, by miasto dokapitalizowało spółkę kwotą miliona złotych. Dotychczas ten ruch blokowali Robert Dowhan i Zdzisław Tymczyszyn, którzy nie chcieli dopuścić do zmniejszenia ich wpływów w klubie. W końcu jednak zgodzili się na emisję nowych akcji. Finalnie każdy z czterech udziałowców będzie miał po 24,75 proc. udziałów, jeden procent zostanie w rękach stowarzyszenia.

Zobacz także: Adam Goliński, prezes Falubazu: Robert Dowhan chce zachować władzę w klubie, nie wykładając pieniędzy (wywiad)

Oprócz miliona złotych za akcje, miasto pomoże Falubazowi Zielona Góra w trakcie sezonu poprzez różne konkursy. A pieniądze są klubowi potrzebne, bo utrzymanie drużyny złożonej z gwiazd, m.in. Nickiego Pedersena, Martina Vaculika i Patryka Dudka, trochę kosztuje. "Przekazując milionowe wsparcie do klubu gwarantujemy bezpieczeństwo i płynność finansową spółki" - pisał w oświadczeniu prezydent Janusz Kubicki, jeszcze przed "przyklepaniem" całej transakcji.

Zobacz także: Władysław Komarnicki zazdrości Falubazowi. Chodzi o Stanisława Bieńkowskiego i propozycję miasta

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Czy Falubaz Zielona Góra w sezonie 2019 pojedzie w finale PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (45):
Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×