[tag=10335]
Ryszard Franczyszyn[/tag] to postać dobrze znana starszym kibicom sportu żużlowego. Licencję żużlową zdobył w 1982 roku, po czym przez czternaście sezonów reprezentował barwy swego macierzystego klubu - Stali Gorzów. Przywdziewał również kombinezony drużyn z Gniezna, Świętochłowic i Warszawy. Po zakończeniu kariery nie oddalił się od żużla. 55-latek oddawał się ostatnio pracy trenerskiej w Szwecji. Pomagał między innymi uważanemu za ogromny talent Filipowi Hjelmlandpwi.
W środowisku uchodzi on za eksperta nie tylko w kwestiach bezpośrednio związanych z jazdą, ale również w sprawach sprzętowych. - Rysiu będzie trenerem naszych juniorów, pracującym przede wszystkim przy różnego rodzaju zawodach młodzieżowych - tłumaczy nam prezes ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz. - Na jego wsparcie będą mogli liczyć przede wszystkim Marcel Studziński, Mateusz Jagła, Tomasz Orwat i jeszcze jeden zawodnik - dodaje. Chodzi zapewne o juniora z ekstraligowego klubu, który według nieoficjalnych informacji ma zasilić bydgoską Polonię jako gość.
Zobacz także: ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz: Tygrys Bengalski czy tłusty kot? (nasz typ)
Nie oznacza to oczywiście, że Franczyszyn ograniczy się jedynie do pracy z młodzieżą. Podczas zawodów ligowych i przy treningu seniorów będzie służąc radą i współpracował z kierownikami drużyny: Adamem Lyczmańskim, Michałem Konarskim, Krzysztofem Kanclerzem czy Marcinem Stawlukiem.
ZOBACZ WIDEO Mecz Lech - Legia. "Tego spotkania nie dało się oglądać"
To nie koniec ciekawych ruchów Polonii w tłusty czwartek. Klub podpisał również kontrakt z nowym zawodnikiem - zespół z Bydgoszczy będzie w tym sezonie reprezentował Josh Grajczonek. Umowa mogła zostać zawarta poza okresem transferowym, gdyż żużlowiec był wcześniej dogadany ze Stalą Rzeszów, ale ta nie dostała licencji na starty w najniższej klasie rozgrywkowej.
Zobacz także: Jest wątpliwość w sprawie operacji Golloba. Profesor Harat ma dzwonić do Szwajcarów
Grajczonek ostatni sezon spędził w barwach Orła Łódź. Wystąpił w 11 pierwszoligowych spotkaniach, osiągając średnio 1,476 punktu na bieg.