WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Falubaz Polska odpowiedział żużlowemu Falubazowi. Klub jest sam sobie winien

Przeciąganie liny ws. nazwy klubu żużlowego z Zielonej Góry trwa w najlepsze. Falubaz Polska SA przekonuje, że odpowiedzialność za całe zamieszanie ponosi sportowa spółka, która w przeszłości porzuciła historyczne nazewnictwo.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Martin Vaculik

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Spółka Falubaz Polska rok temu poszła do sądu, by odebrać klubowi żużlowemu prawo do korzystania z nazwy "Falubaz", tłumacząc, że tylko ona ma do niej prawo. Fiaskiem zakończyła się próba polubownego załatwienia sporu. Ten ma rozstrzygnąć Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej w Alicante (czytaj więcej TUTAJ).

Jak całe zamieszanie widzi Falubaz Polska SA? W oświadczeniu spółki czytamy, że żużlowy Stelmet Falubaz Zielona Góra jest sam sobie winien. Chodzi o wydarzenia sprzed blisko 30 lat, gdy klub porzucił historyczną nazwę na rzecz sponsorów. Teraz to odbija się czkawką.

ZOBACZ: Trzy treningi, trzy wersje toru. Stelmet Falubaz w poszukiwaniu złotego środka

Oświadczenie Falubaz Polska S.A. S.K.A. (pisownia oryginalna):

"Falubaz Polska Spółka Akcyjna Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Zielonej Górze z niepokojem obserwuje błędną komunikację, pojawiającą się w mediach, w sprawie dotyczącej znaków towarowych FALUBAZ. Żywiąc szacunek dla lokalnej społeczności, Kibiców sportu żużlowego oraz pozostałych osób zainteresowanych, nie możemy pozostać obojętni na próby kreowania nieprawdziwego obrazu sprawy. Tym samym uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z niniejszym komunikatem.

Spółka Falubaz nie jest zainteresowana uniemożliwieniem korzystania z nazwy FALUBAZ ZKŻowi w rozgrywkach żużlowych. Przeciwnie - Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A. korzysta z marki FALUBAZ za zgodą Spółki Falubaz, na podstawie umowy licencyjnej zawartej w 2009 roku.

Przypominamy, że nazwa FALUBAZ od powstania trwała wyłącznie przy przedsiębiorstwie Lubuska Fabryka Zgrzeblarek Bawełnianych. Wtedy też tworzyła się historia - już w roku 1957 Fabryka zarejestrowała znak towarowy FALUBAZ. Każdy wielbiciel sportu żużlowego wie, że w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych Fabryka Falubaz aktywnie wspierała zielonogórski żużel. Przywiązanie do marki patrona przekazywano z pokolenia na pokolenie. Nie wyobrażano sobie zielonogórskiego żużla bez wsparcia Falubazu. Jednak w roku 1991 klub żużlowy zaprzestał współpracy z Falubazem. Porzucił nazwę na rzecz kolejnych, zmieniających się sponsorów. Klub żużlowy nie był zainteresowany FALUBAZEM przez zgoła 18 lat. Wbrew twierdzeniom klubu - nazwy FALUBAZ nigdy nie wyrzekła się jedynie Fabryka oraz Kibice."

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Kto ma więcej racji w tym sporze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Łuki_Falubaziak 0
  Proszę raz na zawsze zapamiętać jedno: Falubaz był, jest i będzie zawsze kojarzony (przede wszystkim) z żużlem. A może firma niech zmieni nazwę? Działa to w obie strony. Pozdrawiam falubazowo z Poznania :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ghost 0
  Falusy dostarczają rozrywki... Jak nudno byłoby bez nich!
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • toyz 0
  podnieciles sie juz to lap za mopa I szoruj tam gdzie trzeba najlepiej w kolo zapory tylko nie zapomnij wiadra z wyciskarka...
  HDZapora Zawsze mozna wrócić do "Zgrzeblarek";)))
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×