WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oświadczenie żony Tomasza Jędrzejaka. "Chciałabym podziękować za wspaniałą inicjatywę"

Karolina Jędrzejak wystosowała specjalne oświadczenie, w którym podziękowała za zorganizowanie Memoriału Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim. Ciepłe słowa skierowała zwłaszcza pod adresem Macieja Janowskiego.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak

31 marca na stadionie we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Zawodnicy zgodzili się pojechać w tych zawodach za darmo. Tak, aby zysk z imprezy został przekazany na rzecz żony zmarłego żużlowca oraz jego córek.

Karolina Jędrzejak była obecna podczas turnieju na Stadionie Olimpijskim. Po jego zakończeniu odbyła się nawet krótka uroczystość, na której mogła ona podziękować wszystkim żużlowcom za start w memoriale.

We wtorek wdowa po Tomaszu Jędrzejaku wystosowała też specjalne oświadczenie.

"W imieniu całej naszej rodziny chciałabym szczerze podziękować władzom Klubu WTS Sparta za wspaniałą inicjatywę - Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego ściskającego w sercu wydarzenia: osób funkcyjnych, pracowników klubu, wszystkich zawodników, a w szczególności do Maćka Janowskiego, za to że wziął na siebie odpowiedzialność i skompletował tak wspaniałą ekipę startującą w Memoriale" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Betard Spartę Wrocław w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Pawlicki nie będzie dzwonił do trenera i prosił o dziką kartę

Czytaj także: Zengota po kraksie Jonssona mocniej zaciskał kciuki 

"Szczególne podziękowania kieruję do Kibiców, którzy wypełnili Stadion Olimpijski. To były dla nas, najbliższych Tomka, wzruszające momenty. Wiemy, że pamiętacie o Tomku, i że możemy na Was liczyć w każdej sytuacji" - dodano w oświadczeniu żony Tomasza Jędrzejaka.

Tomasz Jędrzejak popełnił samobójstwo 14 sierpnia 2018 roku. Był Indywidualnym Mistrzem Polski w jeździe na żużlu z sezonu 2012. Żużlowego rzemiosła uczył się w Ostrowie Wlkp, ale znaczną część swojej kariery spędził we Wrocławiu.

Czytaj także: Tomasz Gollob non-stop czuje ból

W barwach klubu ze stolicy Dolnego Śląska spędził łącznie ponad dekadę. Był też wieloletnim kapitanem zespołu. Po nim obowiązki w drużynie Betard Sparty Wrocław przejął Maciej Janowski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • SpartyFan 0

  Mi wystarczy jasny komunikat Pani Karoliny, że ona uważa iż wszystko jest w porządku.


  Mi również nie zależy na zaspokojeniu własnej ciekawości. Zarabiam dość na utrzymanie siebie i rodziny i nie interesuje mnie kto ile zarabia. Chodzi tylko o pewność, a nie wiarę, że pieniądze trafiły do rodziny Tomka.
  Deklaracja Pani Karoliny po otrzymaniu przelewu, że wszystko jest w porządku wystarczy.
  Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
  karol3414 Oj nie ma się przecie o co kłócić, koledze zapewne chodzi o przejrzystość żeby nie było tak jak w przypadku żony Lee Richardsona, która po czasie zaczęła informować o jakichś niejasnościach. Jeśli dobrze rozumiem, to dochód zostanie przekazany Pani Karolinie, ale oczywiście dochód to to co zostanie po odjęciu od przychodu, kosztów organizacji imprezy. Dzięki Janowskiemu, koszty będą znacznie mniejsze (nie trzeba płacić zawodnikom) ale pewne stałe koszty i tak będą. Tym niemniej idea jest zacna i ja raczej zarządowi Sparty ufam, że uczciwie się rozliczą z wdową. Z jednej strony takie publiczne rozliczenie mogłoby zadziałać korzystnie dla klubu w kontekście kolejnych memoriałów, ale z drugiej strony może to Pani Karolina nie chciałaby aby wszyscy wiedzieli ile pieniędzy klub jej przekazał. Wiemy jaka jest część społeczeństwa zawistna. Mi wystarczy jasny komunikat Pani Karoliny, że ona uważa iż wszystko jest w porządku.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • karol3414 0
  Oj nie ma się przecie o co kłócić, koledze zapewne chodzi o przejrzystość żeby nie było tak jak w przypadku żony Lee Richardsona, która po czasie zaczęła informować o jakichś niejasnościach.
  Jeśli dobrze rozumiem, to dochód zostanie przekazany Pani Karolinie, ale oczywiście dochód to to co zostanie po odjęciu od przychodu, kosztów organizacji imprezy. Dzięki Janowskiemu, koszty będą znacznie mniejsze (nie trzeba płacić zawodnikom) ale pewne stałe koszty i tak będą. Tym niemniej idea jest zacna i ja raczej zarządowi Sparty ufam, że uczciwie się rozliczą z wdową.
  Z jednej strony takie publiczne rozliczenie mogłoby zadziałać korzystnie dla klubu w kontekście kolejnych memoriałów, ale z drugiej strony może to Pani Karolina nie chciałaby aby wszyscy wiedzieli ile pieniędzy klub jej przekazał. Wiemy jaka jest część społeczeństwa zawistna.
  Mi wystarczy jasny komunikat Pani Karoliny, że ona uważa iż wszystko jest w porządku.
  Olimpico A kim Ty jesteś, że mają się przed Tobą rozliczać? Dochód przeznaczony dla Karoliny zostanie przekazany jej i rozliczenie nastąpi przed nią. Idiotyczny pomysł, żeby rozliczać dochód z takiej imprezy jawnie przed wszystkimi i mówić, ile dostała. Może wszyscy powinni znać Twoje rozliczenia, ile dostajesz za każdy miesiąc swojej pracy?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • L35240 0
  Widzisz z tym może być mały problem, bo magiczny Irek miał wypadek.
  Śmierdział mi od początku ten koleś...
  prorok 1 A ten opasły knur Nawrocki zapłacił wreszczie te zaległe pieniądze dla żony Tomasza Jędrzejaka ?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×