KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oświadczenie żony Tomasza Jędrzejaka. "Chciałabym podziękować za wspaniałą inicjatywę"

Karolina Jędrzejak wystosowała specjalne oświadczenie, w którym podziękowała za zorganizowanie Memoriału Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim. Ciepłe słowa skierowała zwłaszcza pod adresem Macieja Janowskiego.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak
31 marca na stadionie we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Zawodnicy zgodzili się pojechać w tych zawodach za darmo. Tak, aby zysk z imprezy został przekazany na rzecz żony zmarłego żużlowca oraz jego córek.

Karolina Jędrzejak była obecna podczas turnieju na Stadionie Olimpijskim. Po jego zakończeniu odbyła się nawet krótka uroczystość, na której mogła ona podziękować wszystkim żużlowcom za start w memoriale.

We wtorek wdowa po Tomaszu Jędrzejaku wystosowała też specjalne oświadczenie.

"W imieniu całej naszej rodziny chciałabym szczerze podziękować władzom Klubu WTS Sparta za wspaniałą inicjatywę - Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego ściskającego w sercu wydarzenia: osób funkcyjnych, pracowników klubu, wszystkich zawodników, a w szczególności do Maćka Janowskiego, za to że wziął na siebie odpowiedzialność i skompletował tak wspaniałą ekipę startującą w Memoriale" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Betard Spartę Wrocław w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Pawlicki nie będzie dzwonił do trenera i prosił o dziką kartę

Czytaj także: Zengota po kraksie Jonssona mocniej zaciskał kciuki 

"Szczególne podziękowania kieruję do Kibiców, którzy wypełnili Stadion Olimpijski. To były dla nas, najbliższych Tomka, wzruszające momenty. Wiemy, że pamiętacie o Tomku, i że możemy na Was liczyć w każdej sytuacji" - dodano w oświadczeniu żony Tomasza Jędrzejaka.

Tomasz Jędrzejak popełnił samobójstwo 14 sierpnia 2018 roku. Był Indywidualnym Mistrzem Polski w jeździe na żużlu z sezonu 2012. Żużlowego rzemiosła uczył się w Ostrowie Wlkp, ale znaczną część swojej kariery spędził we Wrocławiu.

Czytaj także: Tomasz Gollob non-stop czuje ból

W barwach klubu ze stolicy Dolnego Śląska spędził łącznie ponad dekadę. Był też wieloletnim kapitanem zespołu. Po nim obowiązki w drużynie Betard Sparty Wrocław przejął Maciej Janowski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (25)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×