WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Srebrny Kask: juniorzy rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata

Bydgoszcz, Rawicz i Krosno będą gospodarzami eliminacji Srebrnego Kasku. Wtorkowymi zawodami polscy młodzieżowcy rozpoczną walkę o mistrzostwo świata.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
WP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Na zdjęcu: Wiktor Trofimow

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Finał Srebrnego Kasku odbędzie się 2 maja w Krakowie. Będzie on jednocześnie finałem krajowych eliminacji do mistrzostwa świata juniorów. Awans uzyska czołowa trójka, a jednego żużlowca nominuje do startów Główna Komisja Sportu Żużlowego. 

Pewni startu w decydującym turnieju w Krakowie są już Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik i Robert Chmiel, jako uczestnicy ubiegłorocznych finałów mistrzostw świata. 

Z każdego turnieju eliminacyjnego awans do finału w Krakowie uzyska po czterech najlepszych zawodników. 

Lista startowa ek. SK w Rawiczu:
1. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno)
2. Wiktor Trofimow (Speed Car Motor Lublin)
3. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław)
4. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno)
5. Marek Lutowicz (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
6. Jakub Miśkowiak (forBet Włókniarz Częstochowa)
7. Przemysław Giera (PGG ROW Rybnik)
8. Bartłomiej Kowalski (forBet Włókniarz Częstochowa)
9. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
10. Kevin Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
11. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
12. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)
13. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
14. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
15. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów)
16. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
R1. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gniezno)
R2. Mateusz Adamczewski (OK Bedmet Kolejarz Opole)

Awans do finału: 4

Początek: godz. 16:30

Sędzia: Kacper Bryła 

Lista startowa ek. SK w Krośnie:
1. Patryk Zieliński (Wilki Krosno)
2. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź)
4. Kamil Kiełbasa (Get Well Toruń)
5. Piotr Pióro (Orzeł Łódź)
6. Dawid Jona (PGG ROW Rybnik)
7. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
8. Maciej Kurumonow (Speed Car Motor Lublin)
9. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
10. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów)
11. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław)
12. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik)
13. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
14. Michał Gruchalski (forBet Włókniarz Częstochowa)
15. Bartosz Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
16. Mateusz Świdnicki (forBet Włókniarz Częstochowa)
R1. Dominik Tyman (PGG ROW Rybnik)
R2. Kacper Gosik (Speed Car Motor Lublin)

Awans do finału: 4+R1 w finale

Początek: godz. 16:00

Sędzia: Paweł Palka

Lista startowa ek. SK w Bydgoszczy:
1. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)
2. Igor Kopeć- Sobczyński (Get Well Toruń)
3. Marcel Studziński (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)
4. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń)
5. Denis Zieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Dominik Majchrzak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
8. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
9. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów)
10. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
11. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów)
12. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno)
13. Adrian Woźniak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)*
14. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
15. Mateusz Jagła (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz)
16. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
R1. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
R2. Filip Nizgorski (Get Well Toruń)

Awans do finału: 4+R1 w finale

Początek: godz. 16:30

Sędzia: Piotr Nowak

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • sympatyk żu-żla 0
    Nie wszystkich pozbierali juniorów .
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×