DMPJ: minimalne zwycięstwo Bocar Włókniarza. Kontuzja Stefanowa (relacja)

Bocar Włókniarz Częstochowa zwyciężył w VII rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Lublinie. O zaledwie jeden punkt pokonali oni Bogdankę Motor. Podium uzupełnił Lokomotiv Daugavpils.

Mateusz Kozanecki
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak
Choć tor w Lublinie był twardy i równy na całej szerokości, w początkowej fazie zawodów część zawodników miała problemy z płynną jazdą. Z każdym kolejnym wyścigiem sytuacja ulegała jednak poprawie, dzięki czemu zmagania toczyły się w miarę sprawnie.

Dłuższa przerwa nastąpiła w 8. biegu. Walkę o drugie miejsce toczyli Dawid Rempała i Krystian Stefanów. Pomiędzy tą dwójką doszło do kontaktu, a następnie upadku. Rempała wyszedł z opresji bez szwanku, natomiast Stefanów opuścił tor w karetce i z usztywnioną lewą nogą został przewieziony do szpitala (więcej na temat wypadku Krystiana Stefanówa przeczytasz TUTAJ).

Do kuriozalnej sytuacji doszło z kolei w wyścigu 14. Wziął w nim udział jedynie Mateusz Pacek. W pierwszej odsłonie taśma poszła nierówno w górę, wobec czego zawodnik Speedway Wandy Śląska Świętochłowice musiał ponownie ustawić się na starcie. W powtórce bez większych problemów przejechał cztery okrążenia, osiągając nie najgorszy czas.

Po zwycięstwo w zawodach sięgnął Bocar Włókniarz. Częstochowianom w odniesieniu sukcesu nie przeszkodził nawet upadek Bartłomieja Kowalskiego w 16. biegu. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie jednego "oczka", zajęła Bogdanka Motor Lublin, a podium uzupełnił Lokomotiv Daugavpils.

Z kompletami punktów zmagania ukończyli Wiktor Lampart (12), Mateusz Cierniak (9) i Jakub Miśkowiak (8+1). Nieźle zaprezentowali się ponadto Ernest Matjuszonok (11) Wiktor Trofimow (9+2) i Michał Gruchalski (8).