Kolejarz - Unia Kolejarz: Gizatullin straci miejsce w składzie? Pawlak zaskoczył kibiców (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Denis Gizatullin
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Denis Gizatullin
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę doszło do pojedynku OK Bedmet Kolejarza Opole ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Zwycięsko z tej potyczki wyszli opolanie, których do zwycięstwa poprowadził Michał Szczepaniak. W szeregach rawiczan najjaśniejszym punktem był Brady Kurtz.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarz Opole:

Bjarne Pedersen 3+. Szybki w trzech pierwszych biegach, strasznie wolny w dwóch ostatnich. Z pewnością dalej to nie jest to, czego oczekują od niego opolscy kibice. Przed sezonem był kreowany na lidera zespołu i można oczekiwać od niego dwucyfrowych zdobyczy punktowych. 40-letni Duńczyk w spotkaniu z rawiczanami popisywał się bardzo dobrymi wyjściami spod taśmy. Gdyby nie pogubił kilku punktów na dystansie, jego ocena byłaby wyższa.

Hubert Łęgowik 4. Sytuacja odwrotna do tej, która miała miejsce u Pedersena. Łęgowik w pierwszej fazie spotkania był bardzo wolny, męczył się, miał problemy z prędkością. W drugiej części meczu był już nieuchwytny dla gości. Na szczęście dla opolan, wygrał wraz z Woelbertem decydujący o losach spotkania bieg 14., po którym gospodarze byli już pewni meczowego zwycięstwa.

Michał Szczepaniak 5-. Lider Kolejarza Opole. W całym spotkaniu przywiózł trzy "trójki", ale nie ustrzegł się wpadki. W biegu 10. przegrał podwójnie z parą Kurtz-Pludra. Jednak nie można mieć do niego o to pretensji. Szczepaniak spełnia pokładane w nim nadzieje. Jako jedyny tego dnia potrafił pokonać lidera rawiczan Brady'ego Kurtza. 35-latek może być ze swojej postawy zadowolony.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Denis Gizatullin 1. Sprawił ogromny zawód opolskim kibicom. Być może wpływ na jego fatalną dyspozycję miał wypadek z pierwszej serii startów. Rosjanin nie miał ani dobrego startu, ani prędkości na trasie. W całych zawodach zdołał pokonać tylko Szymona Szlauderbacha. Nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli trener Mirosław Korbel nie powoła go na następne spotkanie ligowe.

Kevin Woelbert 3-. Kibicom przypomniał się mecz pierwszej kolejki, kiedy to opolanie podejmowali drużynę z Poznania. Wtedy to Woelbert zdobył tylko 4 "oczka". W starciu przeciwko ekipie z Rawicza tak źle nie było, jednak od zawodnika tej klasy trzeba wymagać więcej, niż 8+2. W pierwszym swoim biegu musiał uważać na ataki juniora Krzysztofa Sadurskiego. W kolejnej gonitwie stracił na dystansie pierwszą pozycję, co skutkowało podwójnym zwycięstwem gości. Na plus można zapisać defensywną jazdę z biegu 14., w którym to nie dał się wyprzedzić zdecydowanie szybszemu Lidsey'owi. Opolskich kibiców może niepokoić fakt, że jest to już drugie słabsze spotkanie Niemca na domowym torze w tym sezonie.

Patryk Wojdyło 3-. Pewnie wygrał bieg młodzieżowy. Później jednak nie nawiązał walki z seniorami. Z pewnością nie zapisze tego meczu do udanych.

Zobacz także: Żużel. Kolejarz - Unia Kolejarz: Ambitni rawiczanie postraszyli opolskiego faworyta (relacja) Damian Lotarski 4. Widać postępy w jeździe wychowanka GKM-u Grudziądz. Jeśli na jego drodze nie staną kontuzje i dalej będzie rozwijać się w takim tempie, to jego macierzysty klub może mieć w przyszłości z niego dużo pociechy.

Noty dla zawodników Stainer Unia Kolejarz Rawicz:

Jaimon Lidsey 2+. Widać, że tor w Opolu nie należy do jego ulubionych. W zeszłym roku również zanotował słaby występ (2 punkty). Tym razem udało mu się wygrać jeden bieg, jednak to byłoby na tyle. Australijczyk trochę pecha miał w biegu 8., w którym to defekt motocykla na starcie przeszkodził mu w powiększeniu swojego dorobku.

Szymon Szlauderbach 2. Trener Roman Jankowski zaufał mu, i po dwóch zerach w pierwszych startach dał mu kolejną szansę. Ten odpłacił się dwoma "dwójkami". Z pewnością jednak sam zawodnik wymaga od siebie więcej.

Zobacz także: Mirosław Korbel cieszy się ze zwycięstwa drużyny, jednak nie wszystko zagrało tak, jak trzeba

Damian Baliński 2-. W wyścigu 3. został wykluczony za spowodowanie wypadku Denisa Gizatullina i Arkadiusza Pawlaka. W biegu 6. potrafił ograć na dystansie Kevina Woelberta i przywieźć do mety podwójne zwycięstwo. W kolejnych biegach już nie zapunktował. Mecz do zapomnienia.

Arkadiusz Pawlak 5. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy widzieli jego jazdę. Był to z pewnością jego najlepszy mecz w tym sezonie. Pawlak imponował przede wszystkim prędkością na trasie. Po meczu nie ukrywał swojego szczęścia. Bardzo dobry występ wychowanka Polonii Piła.

Brady Kurtz 5+. W jego czterech pierwszych biegach był nie do złapania przez swoich rywali. Jedynej porażki doznał w ostatnim wyścigu, w którym musiał uznać wyższość Michała Szczepaniaka. Jego świetna postawa nie pozwoliła jednak rawiczanom wywieźć z Opola punktów meczowych.

Kacper Pludra 4+. Po biegu młodzieżowym wydawało się, że jego występ zakończy się na trzech regulaminowych biegach. Jednak w kolejnych startach swoją jazdą oczarował opolskich kibiców. Na dystansie potrafił wyprzedzić Huberta Łęgowika. W wyścigu 10. wraz z Kurtz'em dowiózł do mety podwójne zwycięstwo. Ten mecz 17-latkowi z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Krzysztof Sadurski 1+. Tragedii nie było. Co prawda nie nawiązał walki w biegu młodzieżowym, jednak w swoim drugim starcie jechał w bliskim kontakcie z Kevinem Woelbertem. Plus na zachętę.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Źródło artykułu: