Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Wybrzeże - Start. Oskar Fajfer nie wystarczył. Dobra postawa czterech gdańszczan (noty)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Car Gwarant Start Gniezno 48:42. U gospodarzy czterech zawodników może być z siebie zadowolonych. Nie można tego powiedzieć o drużynie gości, w której jedynie Oskar Fajfer trzymał wysoki poziom przez cały mecz.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Oskar Fajfer na prowadzeniu podczas meczu w Gdańsku WP SportoweFakty / Wiesław Werdaliński / Na zdjęciu: Oskar Fajfer na prowadzeniu podczas meczu w Gdańsku

Oceny dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Jacob Thorssell 4+. Indywidualny Mistrz Szwecji pokazał w sobotę, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdecydowanie nie powinno z niego rezygnować. Wygrał trzy wyścigi, a w 15. biegu spotkania był drugi. Kolejny raz jednak zaliczył wpadkę, która tym razem co prawda nie zadecydowała o wyniku spotkania, jednak z pewnością Thorssell musi popracować nad koncentracją.

Mikkel Bech 5. Kapitan Zdunek Wybrzeża jechał z trudnym numerem, jednak w sobotę zdecydowanie pokazał klasę. Przegrał co prawda dwa razy z liderami Car Gwarant Startu, jednak jechał najefektowniej oraz dla drużyny. Takiego Becha w ostatnich dwóch sezonach pokochali gdańscy kibice.

Adrian Cyfer 2. Co prawda zdobył 5 punktów, jednak pokonał jedynie gnieźnieńskich juniorów. Zawodnik, którego odstawienie od składu u niektórych wzbudzało kontrowersje nie potrafił udowodnić na torze, że sztab Zdunek Wybrzeża się pomylił.

ZOBACZ WIDEO Speed Car Motor nie przepłacał. Prezes twierdzi, że to Falubaz rozbił bank

Kacper Gomólski 2+. To nie tak miało wyglądać. Gomólski jechał w ostatnim meczu sezonu dla Zdunek Wybrzeża bez błysku, od niego wymaga się więcej. Na mały plus na pewno to, że walczył mimo różnych przeciwności i pokonał trzech seniorów, jednak żużlowiec tej klasy sam od siebie musi wymagać więcej.

Thorssell chciałby zostać w Wybrzeżu. Zobacz więcej!

Krystian Pieszczek 5-. Od początku zdecydowanie najlepszy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wygrywał w wielkim stylu, wykręcił najlepszy czas dnia i asekurował Karola Żupińskiego w 4. biegu spotkania. Do ideału zabrakło pokonania jadącego tego dnia przeciętnie Andrieja Kudriaszowa.

Denis Zieliński 1. Od kilku spotkań najmłodszy zawodnik Zdunek Wybrzeża nie pokazuje się z dobrej strony. Tym razem wyjechał na tor trzy razy i nie nawiązał walki z rywalami. Zimą ma sporo czasu na przemyślenia, w końcu ma potencjał na bycie solidnym juniorem w Nice 1.LŻ.

Karol Żupiński 4+. W końcu! Wychowanek Wybrzeża Gdańsk się przełamał po kilku słabszych spotkaniach. Zdobył 6 punktów, pokonując po drodze Adriana Gałę. W swoim ostatnim starcie walczył jeszcze z Kudriaszowem. Wydawał się być szybszy, jednak nie przeprowadził skutecznej akcji.

Oceny dla zawodników Car Gwarant Startu Gniezno:

Oskar Fajfer 5+. Zaczął od podwójnej porażki z parą gdańskich obcokrajowców, jednak później wyglądało to dużo lepiej. W samej końcówce zawodów wprost "pozamiatał" na torze. W biegach 12-15 wyjeżdżał na tor trzy razy i zdobył 9 punktów. Wielka klasa, gdyby pozostali gnieźnianie dostosowali się do jego poziomu, mecz mógłby być dużo bardziej wyrównany.

Andriej Kudriaszow 2+. Rosjanin nie prezentował się na torze najlepiej, jednak dzięki mozolnej pracy zdobył 4 punkty i bonus. Na plus 11. bieg, w którym walczył ambitnie z parą Bech - Pieszczek.

Jurica Pavlic 3. Chorwat zaczął mecz bardzo dobrze. W pierwszych trzech wyścigach zdobył 8 punktów i wydawało się, że jego postawa może spowodować nerwową końcówkę w meczu. W niej jednak było już dużo gorzej i trzykrotnie dojeżdżał na ostatniej pozycji.

Rafael Wojciechowski zagrał va banque. Zobacz więcej!

Mirosław Jabłoński 4-. Solidny występ młodszego z braci Jabłońskich. Zaczął od podwójnego zwycięstwa, był też jedynym z gnieźnian, który za każdym razem mijał przynajmniej jednego zawodnika rywali. Menedżer gnieźnieńskiej drużyny zdecydował się go jednak zastąpić w biegu czternastym. Jak czas pokazał, nie była to najkorzystniejsza decyzja.

Adrian Gała 2. Najsłabszy z gnieźnieńskich seniorów. Poza jednym udanym wyścigiem, za każdym razem przegrywał z parą gdańszczan, był też gorszy w biegu z juniorem Karolem Żupińskim. Z pewnością nie będzie on długo wspominał tego spotkania.

Kevin Fajfer 3. Kevin Fajfer zrobił swoje. Dwukrotnie wygrywał z Denisem Zielińskim, walczył też ambitnie z Adrianem Cyferem. Trudno było tego dnia od niego wymagać więcej.

Damian Stalkowski 2. Stalkowski spisał się w sobotę gorzej od Kevina Fajfera. Zdobył punkt na Zielińskim, później już nie miał okazji do walki z rywalami.

SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Który zawodnik był najlepszy podczas meczu w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×