Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Jak wygląda życie Dowhana bez Myszki Miki? Były prezes Falubazu i sędzia Słupski w magazynie "Bez Hamulców"

W czwartek (godz. 13) kolejna odsłona magazynu "Bez Hamulców" w WP Sportowe Fakty. Gośćmi będą były prezes i udziałowiec Falubazu Zielona Góra - Robert Dowhan, zawodniczka Betard Sparty Wrocław - Wiktoria Garbowska i sędzia - Paweł Słupski.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Dariusz Ostafiński WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Ostafiński

Co łączy tercet, który zmierzy się z serią dociekliwych pytań redaktora Dariusza Ostafińskiego? Na pewno to, że nie są aktualnie osobami z pierwszych stron gazet, ale w środowisku żużlowym uznaje się je za powszechnie znane.

Na gorącym krześle zasiądzie m.in. dawno nie widziany Robert Dowhan. Człowiek, który pociągał kiedyś za sznurki w Falubazie Zielona Góra, zza biurka doprowadził ten klub do drużynowego mistrzostwa Polski, zdradzi nam m.in gdzie się podziała jego słynna różowa koszula. Kto wie, a może właśnie w niej pojawi się w studio? Poza tym dowiemy się, czy nie brakuje mu klubu w życiu codziennym, co teraz porabia i, czy zmuszono go do odsprzedania pakietu swoich akcji w Falubazie.

CZYTAJ TAKŻE: Ostafiński: Nie zgadzam się prezesie na róbta co chceta

Kolejnym z gości będzie ekstraligowy sędzia Paweł Słupski. Obecność arbitra żużlowego w programach "na żywo" należy do rzadkości więc tym bardziej warto będzie wysłuchać, że praca na wieżyczce nie jest usłana różami. Sędzia z Lublina wyjaśni chociażby, że jego profesja jest nacechowana olbrzymią presją i często przenosi się poza tor żużlowy. Np. do internetu, gdzie rozjemca musi zmierzyć się nie tylko z olbrzymią falą hejtu, ale również pogróżkami na prywatnych skrzynkach w mediach społecznościowych. Słupski zweryfikuje też ostatnie teorie o "taśmowych czołgistach" prezesa forBET Włókniarza Częstochowa - Michała Świącika

Do tej pory kobiety w magazynie pojawiały się tylko i wyłącznie w części, w której biorą udział dziennikarze. W końcu jest ten pierwszy raz, kiedy dama sama "stanie" oko w oko z redaktorem prowadzącym dział żużel WP Sportowe Fakty. Z zawodniczką Betard Sparty Wrocław - Wiktorią Garbowską porozmawiamy o historycznej chwili i debiucie ligowym w Polsce w barwach Euro Finannce Polonii Piła Niemki - Sindy Weber. Garbowska zastanowi się czy jest szansa na więcej "żużlówek" na naszych torach, a może kluby zatrudniają kobiety tylko przez wgląd na chwyt marketingowy, aby przyciągnąć na trybuny płeć przeciwną?

CZYTAJ TAKŻE: Stal Gorzów wysyła pismo do Ekstraligi. Chodzi o tor Motoru

W loży prasowej przewaga mężczyzn dwa do jednego. Oprócz Karoliny Mikołajczyk jeden "świeżak" - Michał Mitrut. Wątkiem przewodnim stadion w Lublinie. Bez owijania w bawełnę wszyscy wypowiedzą się, czy biorąc pod uwagę słabą infrastrukturę, ale olbrzymie zainteresowanie żużlem ze strony kibiców Motoru, Spedway Ekstraliga powinna iść na ustępstwa i dopuścić lublinian do przyszłorocznych rozgrywek w najlepszej lidze świata. A może właśnie bez sentymentów należałoby wyrzucić klub z ligi i pokazać kto tu rządzi?

Emisja Magazynu "Bez Hamulców" z odnośnikiem na www.wp.pl w dziale sport i WP SportoweFakty w dziale żużel w czwartek od godz. 13:00.

ZOBACZ WIDEO Stal Gorzów dochodzi do ściany. Zmora zapowiada transfery po sezonie

Czy obejrzysz magazyn "Bez Hamulców"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×