Żużel. GKM może jeszcze pojechać w barażu. Tabela i statystyki PGE Ekstraligi

forBET Włókniarz Częstochowa wygrał w piątek z MRGARDEN GKM-em Grudziądz (52:38), zdobył punkt bonusowy i zapewnił sobie udział w play-offach PGE Ekstraligi.
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen kontra Krzysztof Buczkowski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Dla drużyny trenera Robert Kempińskiego sezon najpewniej zakończy się po rundzie zasadniczej. Najpewniej, bo... przy czarnym scenariuszu może ona jeszcze trafić do barażu o utrzymanie z wicemistrzem Nice 1. Ligi Żużlowej. Stanie się tak, jeśli Speed Car Motor w niedzielę wygra za 2 punkty ze Stalą (w pierwszym meczu 49:41 dla Stali), a w ostatniej kolejce zwycięży w Grudziądzu. Stal Gorzów natomiast musi zdobyć bonus w Lublinie i rozprawić się u siebie z Włókniarzem za 3 punkty (w pierwszym meczu przegrała 43:47). Ten scenariusz co prawda jest mało prawdopodobny, ale możliwy.

Przeczytaj także: Zawodnik wyskoczył z pretensjami do telewizyjnego eksperta

W drugim piątkowym meczu Fogo Unia Leszno rozjechała Get Well Toruń 64:26. Drużyna z Motoareny straciła już nawet matematyczne szanse na utrzymanie i w przyszłym roku czeka ją rywalizacja na zapleczu PGE Ekstraligi. Mistrzowie Polski z kolei są blisko wygrania rundy zasadniczej. Zagrozić może im jedynie Betard Sparta, jeśli w niedzielę wygra w Zielonej Górze, a w ostatniej kolejce u siebie z Fogo Unią różnicą minimum 11 punktów.

Dwa pozostałe mecze 13. kolejki odbędą się w niedzielę. Speed Car Motor podejmie truly.work Stal (godz. 16:45), natomiast Stelmet Falubaz zmierzy się z Betard Spartą (godz. 19:30).

Przeczytaj także: Pobyt Torunia w pierwszej lidze powinien być jak najkrótszy. Powrót na pewno nie będzie łatwy

Gdyby po 14. kolejce tabela wyglądała tak samo jak teraz, w półfinałach Fogo Unia Leszno zmierzyłaby się z forBET Włókniarzem, a Betard Sparta Wrocław ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Pierwsze mecze odbyłyby się w Częstochowie i Zielonej Górze. Speed Car Motor Lublin zmierzyłby się w barażu o utrzymanie z wicemistrzem Nice 1. Ligi Żużlowej. Z ligi spada Get Well.

8. Get Well Toruń 14 1 5 2 0 12 -153

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników liderem jest Tai Woffinden (śr. bieg. 2,476). Drugie miejsce zajmuje Leon Madsen (2,400), a trzecie Bartosz Zmarzlik (2,379).

• raap Zgłoś komentarz
    W koncu Gkm chcial jezdzic troche dluzej niz tylko runda zasadnicza....i pojezdzi w barazach...hahahaha.. ofermy roku aby tak zmarnowac okazje punktowe.
    • J.A.P Zgłoś komentarz
      Jak Mirka lubiłem jako eleganckiego zawodnika, tak ekspert z niego żaden, a dobrym TRENEREM nie będzie NIGDY. Jak może z fotela oceniać czy ktoś ma kontuzję, czy nie... Jaki Trener
      Czytaj całość
      publicznie używa epitetów "PŁACZEK" "AKTOR"??? W stosunku do zawodnika, co chwilę wcześniej mógł zostać kaleką? NIE PAMIĘTA WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ!!! LEON masz charakter przywiozłeś komplet pomimo kontuzji!!!
      • Cyfergaleria Zgłoś komentarz
        I tak nie odpiszesz cooooo????
          Redaktorku żałosny dlaczego mam w typerze przerwaną serię za ostatni mecz Rosspigarny który został odwołany???Nie było opcij,żeby obstawić ,że mecz odwołany przrz opady.Typer jest
          tak żałosny jak ten portal kłamliwych domniemańców.
                      • RadaR RS-WD40 Zgłoś komentarz
                        Zastanawiam się czy nie byłoby korzystniej wpuścić Wrocław z 1 miejsca po RZ. Nam, mecze z Zielonką dobrze wychodzą. A nóż Częstochowa postawiłaby się we Wrocławiu
                        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
                          P, trenerze różne można snuć przypuszczenia.Może się i taki przytrafić wariant ,ja w ten wariant nie wierzę co powyżej pisze.. Przegrana GKM z Częstochową nie zaskoczyło mnie to
                          .Jedynie w jakim stosunku punktowym przegrana,za wysoko ,Nie liczę na to że GKM pojedzie w barażach.Gorzów przy dobrych układach jak zremisuje w Lublinie będzie super na wygraną przez Gorzów nie liczę. Motor jeżeli wygra to nie wysoko zakładając że Gorzów pojedzie tak jak z Lesznem.Gorzów musi się liczyć Lublin pojedzie na własnym torze ostro.Mogą być niepotrzebne dzwony,Sędzia na tym meczu musi być bardzo uważny. Jutrzejszy mecz może pokazać między tymi klubami kto pojedzie baraż.Kolejna kolejka Lublin jedzie do GKM .Przegrana GKM w Lublinie jest znikoma Można rewanż wygrać za trzy punkty ,GKM jest stać na ten komfort zwycięstwo jest w zasięgu ręki na własnym owalu.Gorzów jedzie z Lwami na własnym torze w najlepszym wypadku przy takiej postawie zawodnika na torze jak z Lesznem idzie wygrać ale za dwa punkty .Narodowy będzie bronił przewagi 4 p bardzo mocno, ma skład osobowy że jest wstanie obronić tą przewagę jak szczęście dopisze zremisować lub cieniutko wygrać wygrać Mecz za pewno będzie ostro jeżdżony tak jak w Lublinie. Sparta .,Falubaz , Leszno ,maja już ,,PO,, zapewnione .Oby dwa mecze Sparty zostało do rozegrania z tymi klubami .Może być potraktowany przez kluby taryfie ulgowej,Toruń już od kilkunastu tygodni wiadomo leci. GKM w takim układzie jaki się zarysowuje zajmie 5 lokatę w tabeli.Godna lokata czub tabeli.Miedzy czwartym a piątym miejscem w tabeli żadna różnica prócz straconej kasy. Może się przydać w kolejnym sezonie,Patrząc obiektywnie na koniec sezonu zasadniczego tak to widzę.
                          • ByczaKrólowa16X Zgłoś komentarz
                            wkracza mój ulubiony zawodnik, czyli matematyka. A więc? Gorzów ma szanse na cztery punkty. A może i na więcej? Lublin może wygrać z Gorzowem za dwa, ale może też i przegrać. To tylko
                            sport. Podobnież Lublin może wygrać z GKM. i taki scenariusz jest bardzo realny. Lublin więc może zdobyć dwa punkty na Gorzowie, wygrać z GKM za dwa to oznacza, że będzie przed GKM. Gorzów jeden punkt z Lublinem, dwa (a może trzy) z Czewą i to powoduje, że GKM ląduje w miejsce, gdzie jego miejsce :P Stawiam dolary przeciwko orzechom, że tak będzie.